رونمایی از فرش منحصر به فرد با طرح ایران باستان – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

رونمایی از فرش منحصر به فرد با طرح ایران باستان - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته از روز 23 بهمن شروع شده و تا 26 بهمن نیز ادامه دارد.

در حاشیه این نمایشگاه و در غرفه شهرستان رفسنجان، فرشی رونمایی شد که جزو فرش های منحصر به فرد محسوب می شود.

در این باره حسن حسینی مدیر اداره میراث فرهنگی شهرستان رفسنجان گفت: در این شهرستان خاندانی زندگی می کنند که چند نسل قالیباف بوده اند و همگی هنرمند هستند یکی از آنها به نام حسین ابوالهادی در سال های اخیر افتخارات زیادی در حوزه صنایع دستی و فرش به دست آورده است و چند هنر او نشان مرغوبیت کالا گرفته است. از جمله ریزباف ترین فرش جهان، فرش دو رو که به شکل ریز بافته شده است و فرش مشاهیر.

وی با بیان اینکه طراحی قالی از نگاه و اندیشه هنرمندی فرضی در دوران هخامنشیان است گفت: در این خاندان عبدالرضا ابوالهادی در دو سه سال گذشته فرشی به نام مانانیک را طراحی کرده و زینت و مرتضی ابوالهادی آن بافته اند. این فرش با ابعاد 3 در 4 متر مربع در نمایشگاه گردشگری رونمایی شد.

حسینی بیان کرد: نخ چله فرش پنبه، خامه آن مرینوس و در 77 رنگ به مدت 33 ماه بافته شده است. نقش این فرش برگرفته از طرح های هخامنشی است و در وسط فرش گل 16 پر دولایه برگرفته از کاخ داریوش کار شده است.

رونمایی از اپلیکیشن حوزه گردشگری شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز نوآوری شهید ستاری رفسنجان و نیز رونمایی از پوستر رویداد ملی بسته بندی صنایع دستی و سوغات برنامه های دیگر این شهرستان در نمایشگاه گردشگری است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی از فرش منحصر به فرد با طرح ایران باستان – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی از فرش منحصر به فرد با طرح ایران باستان – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.