رونمایی از 5 مشتری پرسپولیس؛ تکلیف استقلال مشخص شد

رونمایی از 5 مشتری پرسپولیس؛ تکلیف استقلال مشخص شد

به گزارش خبرگزاری آزیلاز؛ مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس همچنان بزرگترین مشکل این دو باشگاه برای دریافت مجوز حرفه ای به شمار می رود. مشکلی که هنوز به قوت خود پابرجاست و آخرین جلسات و تلاش ها برای جلوگیری از حذف سرخابی ها از آسیا ادامه دارد.

به گزارش آزیلاز، تا این لحظه و در آخرین تصمیمات گرفته شده از سوی مسیولان ذیربط؛ قرار است 81 درصد از سهام باشگاه پرسپولیس به یک «کنسرسیوم» متشکل از 5 بانک واگذار شود و استقلال همچنان زیر نظر وزارت ورزش به کار خود ادامه دهد. این در شرایطی است که پیش از تصمیم به واگذاری دو باشگاه به هلدینگ های بانک های غیردولتی گرفته شده بود.

آگهی فروش باشگاه پرسپولیس فردا (شنبه) منتشر می شود و پس از طی روند قانونی، 81 درصد از سهام سرخ های پایتخت به صورت رسمی به این کنسرسیوم واگذار خواهد شد.

«کنسرسیوم»، هییتی متشکل از 5 بانک ملت، تجارت، صادرات، شهر و رفاه است که قصد دارند به صورت مشترک مالکیت 81 درصد باشگاه پرسپولیس را بر عهده بگیرند. در این بین البته ممکن است درصد سهام بانک ها با هم تفاوت داشته باشد.

در صورت واگذاری 81 درصد از سهام باشگاه پرسپولیس، میزان سهام وزارت ورزش در این باشگاه به زیر 10 درصد خواهد رسید و به این ترتیب مشکل مالکیت مشترک استقلال و پرسپولیس حل می شود. 10 درصد از سهام سرخابی ها دو سال پیش از طریق فرابورس به مردم واگذار شده است.

طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، 5 اردیبهشت آخرین زمان برای رفع مشکل مالکیت مشترک پرسپولیس و استقلال است.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی از 5 مشتری پرسپولیس؛ تکلیف استقلال مشخص شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی از 5 مشتری پرسپولیس؛ تکلیف استقلال مشخص شد"، کلیک کنید.