زد و بند سیاسی برای هتک حرمت خانه ملت

زد و بند سیاسی برای هتک حرمت خانه ملت

جلسه علنی خانه ملت دیروز هم مثل روز قبل از آن – با غیبت تعداد زیادی از نمایندگان مجلس که گفته می شود به دلیل رای نیاوردن قهر کرده اند – لغو شد. فارغ از مصوباتی که باید تا پایان این دوره تعیین تکلیف شوند، این جلسات میلیون ها تومان هزینه روی دست ملت و مملکت می گذارد.

 به گزارش آزیلاز، امین صبحی، تحلیلگر سیاسی در یادداشتی با این عنوان در روزنامه شهروند نوشت، وقایع انقلاب اسلامی در سال های نخستین تولدش یکی از هزاران رویداد عبرت انگیزی است که در حال پاک شدن از حافظه جمعی ماست، چرا که برخی از بانیان آن در قید حیات نیستند و عده ای دیگر هم به دلیل کهولت سن یا گرایش های حزبی دچار نسیان شده اند. بر جوانان هم حرجی نیست، چرا که بسیاری از آنها از اصل ماجرا بی اطلاع هستند و بعضاً مغلوب رسانه های مغرض شده اند که تلاش سوگیرانه ای برای مجله آزیلاز جلوه دادن حقایق دارند. اما ناچارم برای روایت اوضاع کنونی به مقایسه تاریخی بپردازم و شما مخاطبین عزیز را به روز 10 تیر سال 1360، یعنی سه روز پس از واقعه تروریستی و دلخراش هفتم تیر، که ساختمان حزب جمهوری اسلامی ایران توسط منافقان منفجر شد و جمعی از مسیولان و فعالان سیاسی نظام به فیض شهادت نایل شدند، ارجاع دهم.

جلسه ای که نمایندگان آسیب دیده از این حادثه با برانکارد، صندلی چرخ دار و باندپیچی شده در مجلس حضور یافتند تا جلسه به حدنصاب برسد و دشمنان و بداندیشان کوردل که هدفشان ایجاد اختلال در سازوکار نظام بود، نتوانند از این فرصت پیش آمده که ملتی را سوگوار کرده بود، به نفع خود استفاده کنند.
 حالا اتفاقات این روزها را مرور می کنیم: کشور با مشکلات متنوع ناشی از تحریم و کم کاری برخی از مسیولان، از گذشته تاکنون، دست وپنجه نرم می کند و ملت با وجود جنگ روانی دشمنان مبنی بر تحریم انتخابات، برای بهبود اوضاع و اثبات وفاداری شان به اصل نظام، پای صندوق های رای رفتند و مشارکت 25 میلیونی و 41درصدی را رقم زدند و با عزم راسخشان سهم خود در اقتدار کشور را ایفا کردند تا اینکه نوبت به مسیولان رسید؛ اما در خانه ملت، نمایندگانی که خود را بنا بر فرمایش امام راحل «عصاره فضایل ملت» و رهرو شهدایی چون شهید باهنر و شهید دیالمه می دانند، در عمل فرسنگ ها با رویکرد و سیره رفتاری آنها فاصله دارند.
 شماری از نمایندگان دو روز است در صحن مجلس شورای اسلامی، که چهار سال پیش خود را به آب وآتش زدند تا مجوز حضور در آن را بگیرند، حاضر نیستند و از انجام فعالیت های نمایندگی خود غافل هستند، آن هم در مجلسی که خودشان بهتر از هرکس دیگری می دانند که هر ثانیه اش هزینه ای میلیونی را به مردم و بیت المال تحمیل می کند و عجیب تر آنکه برخی از کیف کش های این نمایندگان که درهرصورت ماله کش بی عملی آقایان هستند، مسایل مرتبط با مشارکت مردم را به مسایل اقتصادی ربط می دهند.
 البته نگارنده نافی وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی در جامعه نیست، اما بحمدالله این موانع نیز باعث دلسردی مردم نشد و رای دهندگان، با نگاه نافذ و نقادشان به عملکرد وکلای ملت، تصمیم گرفتند برخی از حضرات را که در باغ سبز نشان می دادند، اما در عمل با تصمیماتشان ملت را به خاک سیاه نشاندند، حذف کنند و در عوض افراد دغدغه مند را جایگزین کنند تا شاید فرجی حاصل شود و گره کور برخی از مشکلات موجود که اساساً ربطی به تحریم ها ندارد و فقط با قدری همت قابل حل و فصل است، باز شود.
 مسیله قابل تامل دیگر این است که هر کدام از این افراد که امروز، به دلیل عدم کسب رای، نظام را متهم به کم کاری می کنند، روزگاری منتقد رویه احمدی نژاد، روحانی و دیگر دولتمردانی بودند که ترک فعل کرده و از وظایف خود غافل شده و از قانون تمکین نمی کنند. این افراد الان دقیقاً در همان زمین سوخته بازی می کنند.

 * واکاوی اقدامات مجلس در تحقق شعار سال

 با احترام به اقدامات خوب مجلس یازدهم که سه ماه تا پایان آن مانده است، اما نمی توان کتمان کرد که مجلس یازدهم بیش از هر چیز ما را به یاد عدم شفافیت می اندازد؛ نمایندگانی که بهره مندی از مواهب قدرت را اولویت خود دانستند و از این رهگذر کمکی به حل مشکلات اقتصادی که گریبان جامعه را گرفته است، نکردند.
 رهبر انقلاب، بنا بر ضرورت های کشور، سال 1402 را سال «مهار تورم، رشد تولید» نامیدند. اگر متهم به سیاه نمایی نمی شویم، سوال مردم و رسانه ها از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این است که کدام قانون و مصوبه را برای پاسخ به این مطالبه رهبری تصویب کرده اند که با استناد به آن بتوان یکی از چرخ های تولید را به جلو راند و تورم را مهار کرد؟! بسیاری از کارشناسان اهل فن که از قضا جزو نمایندگان همین دوره از مجلس هستند، معتقدند که قوانین مجلس تورم زا بوده و به مشکلات این بخش دامن زده است.
بدون تردید با هیچ بهانه ای نمی توان حماسه مردم در انتخابات را کوچک جلوه داد و در همین راستا نباید به تلاش برخی از این افراد ناکام از حضور در مجلس آتی که مدعی خریدوفروش رای هستند بها داد. گویا بنا بر اتفاقات پیش آمده فراموش کرده اند که روزی خودشان در همین فرایند حضور داشته و کاندیدای اصلح گروهی از مردم بودند.
 مخلص کلام اینکه، ای کاش نمایندگان مجلس، اعم از منتخبان یا ردشدگان، به جای فرافکنی تمرکز خود را به حل مسایل خرد و کلان مملکت معطوف کنند و دین خود را به شهدا و مردمی که همواره پشتیبان این نظام و رجال سیاسی آن هستند ادا کنند تا در پیشگاه مردم مردود نشوند و در تاریخ به نیکی از آنها یاد شود.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زد و بند سیاسی برای هتک حرمت خانه ملت" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زد و بند سیاسی برای هتک حرمت خانه ملت"، کلیک کنید.