زنان متخصص و دغدغه مند ترجمان الگوی سوم زن مسلمان هستند

زنان متخصص و دغدغه مند ترجمان الگوی سوم زن مسلمان هستند

آزیلاز/خراسان رضوی دستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی گفت: در تجسم الگوی سوم زن، دچار لکنت می شویم یا زنانی را معرفی می کنیم که سیاست زده هستند و کمتر از بانوانی که تخصص و دانش دارند و دغدغه مند هستند، نام برده می شود؛ این زن تراز انقلاب اسلامی و ترجمان الگوی سوم زن مسلمان است. 

سکینه سادات پاد امروز 17 اسفندماه، در مراسم شروع فعالیت محاکم اطفال نوجوانان و دادسرای ویژه نوجوانان در قالب مجتمع قضایی حمایتی شوق زندگی که در دادگستری کل خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: متولی شوق زندگی، این امر زیبا و چندوجهی، یک زن است. همیشه در مورد الگوی سوم زن مسلمان صحبت می کنیم و مقام معظم رهبری نیز در خصوص آن فرمایشاتی دارند.

وی افزود: با وجود این صحبت ها معمولا در اینکه تجسم این الگوی سوم چیست، دچار لکنت می شویم یا زنانی را معرفی می کنیم که سیاست زده هستند و به واسطه مردان سیاسی به جاهایی می رسند و از آن ها نام می بریم و کمتر از بانوانی که تخصص و دانش دارند و دغدغه مند هستند، نام برده می شود. این زن تراز انقلاب اسلامی و ترجمان الگوی سوم زن مسلمان است. 

پاد با بیان اینکه شوق زندگی می تواند بسیاری از معضلات و مسایل ما را حتی با جامعه جهانی حل کند، عنوان کرد: ما ماده 82 قانون مجازات اسلامی را داریم اما به طور واقعی نهادسازی نکردیم. سرپرست مجتمع قضایی حمایتی شوق زندگی مشهد و دادگستری استان به طور بومی الگویی را ارایه دادند و نهادسازی کردند. از مسیولان استانی و استاندار به عنوان نماینده عالی دولت می خواهیم که پای کار سرپرست مجتمع قضایی حمایتی شوق زندگی بیایند.

دستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی ادامه داد: این اقدام عملی از مشهد شروع شده و برند آن باید به نام مشهد ثبت شود. با زحمات زیادی شوق زندگی، شوق زندگی شد و زندگی در بچه ها جریان پیدا کرد. به نوعی ما حتی عدالت ترمیمی در حوزه کودک را به شکل عملی ایجاد کردیم.

وی اضافه کرد: ما عضو کنوانسیون حقوق کودک هستیم و قوانین حوزه کودک و نوجوان خودمان از کنوانسیون حقوق کودک مترقی تر است. در مواردی که ما باید پاسخ دهیم، می توانیم این کار را با توجه به قوانین و نظام قضایی خود مستند به شوق زندگی پاسخ داده و بسیاری از مسایل خود را حل کنیم.

پاد بیان کرد: ما در شوق زندگی قدم های عملی برداشتیم، هم به کودک مسیولیت پذیری یاد می دهند و هم وی را آماده ورود به اجتماع می کنند. خلاهای تربیتی که این کودک نتوانسته به طور طبیعی مانند یک کودک دریافت کرده و رشد کند، مانند یک خانواده پرمهر در شوق زندگی اجرا می شود.

دستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی خاطرنشان کرد: این ابتکارات، جنس مدیریت مادرانه دارد و این نگاه مادرانه و مدیریتی باید توسعه پیدا کند که می تواند برگ زرینی در دستگاه قضایی و افتخار بزرگی برای دادگستری خراسان رضوی باشد. باید به زنان توانمند، ارزشمند و باتجربه خود بیشتر اعتماد و توجه کنیم و کارهای بزرگ را به آن ها بسپاریم.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زنان متخصص و دغدغه مند ترجمان الگوی سوم زن مسلمان هستند" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زنان متخصص و دغدغه مند ترجمان الگوی سوم زن مسلمان هستند"، کلیک کنید.