ساماندهی آسیب های اجتماعی به صورت مستمر در پایتخت – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

ساماندهی آسیب های اجتماعی به صورت مستمر در پایتخت - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، فاطمه تنهایی شهردار منطقه 8 تهران در نشست هماهنگی ساماندهی آسیب های اجتماعی با بیان اینکه طرح ساماندهی آسیب های اجتماعی در شهر تهران در اولین روز کاری امسال توسط شهردار محترم تهران به مناطق 22 گانه تفویض اختیار شد، اظهار کرد: مدیریت شهری این منطقه از روزهای پایانی سال گذشته نسبت به ساماندهی نقاط بی دفاع شهری و جمع آوری گونی های زباله غیر مجاز در سطح محلات منطقه اقدامات لازم را در دستور کار قرار داد.

شهردار منطقه 8 در ادامه با تاکید بر استمرار این طرح برای جلوگیری از حضور مجدد افراد آسیب پذیر ادامه داد: نظارت و پایش مستمر فضاها و نقاط پاکسازی شده از معتادین، کارتن خواب ها، متکدیان و کودکان کار همواره در دستور کار معاونت های خدمات شهری و امور اجتماعی منطقه قرار دارد، اما با توجه به فرسایشی بودن مجموعه اقدامات، این امر مستلزم پشتیبانی و حمایت از عوامل اجرایی این طرح در سطح مناطق است.

وی تاکید کرد: ساماندهی موضوعات مرتبط با آسیب های اجتماعی به صورت مستمر در دستور کار منطقه خواهد بود و شهرداران نواحی این اقدام رو باید ثابت در موضوعات کاری خود داشته باشند.

در ادامه این نشست محمد فیاض با تاکید بر گشت های مستمر اجتماعی و پسماند در سطح مناطق افزود: استمرار این گشت ها در سطح معابر مناطق و جمع آوری معتادین متجاهر، کارتن خواب ها و بی خانمان ها از گسیل شدن این آسیب ها از هر منطقه به مناطق دیگر جلوگیری خواهد کرد.

فیاض همچنین با بیان اینکه شهرداران نواحی با نظارت مستمر، تمرکز خود را بر کلونی ها و نقاط تجمعی دپوی زباله های غیرمجاز بگذارند، تصریح کرد: شناسایی و رصد زباله گردها، نقاط جمع آوری زباله ها و خودروهای حمل در الویت کاری نواحی قرار گیرد و با توقیف خودروها و اعمال جریمه برای آنها عملاً از تکرار تفکیک غیرمجاز زباله در منطقه جلوگیری شود.

مدیر کل هماهنگی، نظارت و کنترل معاونت هماهنگی امور مناطق بر نظارت شهرداران نواحی بر ممنوعیت تفکیک زباله از مخزن نیز تاکید کرد.

دبیر مرکز رصد، پایش و مدیریت آسیب های اجتماعی شهر تهران با اعلام همکاری تمام وقت و همه جانبه این دبیرخانه، گفت: به صورت مستمر در مناطق حضور داریم تا بتوانیم آسیب شناسی درستی داشته باشیم و به صورت واقعی و ملموس نسبت به ساماندهی آسیب کمک کنیم.

رحمانی ادامه داد: دیگر نهادهای متولی در حوزه ساماندهی آسیب های اجتماعی نیز دغدغه ساماندهی و رفع این موضوعات را دارند که با یک کار تیمی بتوانیم چهره شهر در این حوزه رو تغییر دهیم.

در ادامه این نشست گزارش اجرای طرح در سطح منطقه 8 توسط معاونان خدمات شهری و محیط زیست و امور اجتماعی و فرهنگی ارایه شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساماندهی آسیب های اجتماعی به صورت مستمر در پایتخت – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساماندهی آسیب های اجتماعی به صورت مستمر در پایتخت – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.