ستاد امر به معروف اصفهان پیگیر بیمه موتورسواری بانوان – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

ستاد امر به معروف اصفهان پیگیر بیمه موتورسواری بانوان - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، حجت‌الاسلام محسن مظاهری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت ایام محرم اظهار کرد: گسترش ستادهای امر به معروف یکی از اقدام مدنظر بود که در این راستا در حال حاضر در ۲۷ شهرستان ستاد فعال داریم‌، البته در شهرهای بزرگ در مناطق نیز شوراها شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: در سطح استان ۱۱۴ شهر داریم که ۵۲ شهر شرایط لازم برای ستاد را دارد که در حاضر در ۴۱ شهر ستادها شکل گرفته است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان خاطر نشان کرد: در حوزه ادارات ۱۴۰ دستگاه و ۸۷ اتحادیه شورای امر به معروف و نهی از منکر در حال فعالیت هستند که این گروه‌ها در شهرستان‌های اطراف اصفهان هم فعال هستند.

وی با بیان اینکه ما در سطح استان اصفهان ۴۰ مسجد ویژه داریم که به طور خاص بحث امر به معروف و نهی از منکر را پیگیری می‌کنند، گفت: تعداد این شوراها در ۴۳۸ مسجد سطح ۲ و ۱۱۰۰ مسجد در سطوح بعدی با همکاری بسیج فعال هستند.

حجت‌الاسلام مظاهری با تاکید بر اینکه اولین وظیفه این شوراهای امر به معروف و نهی از منکر مساجد و محلات، رسیدگی و احقاق حقوق شهروندان است، بیان کرد: همچنین دومین وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر مطالبه‌گری و کنشگری در راستای احقاق حقوق شهروندان است؛ طبق نص صریح قانون مطالبه‌گران آموزش دیده مردمی باید در جلسات تصمیم‌گیری نهادها باید حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: سومین نقش ستاد امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه نظارت و بازرسی است که با همکاری معاونت بازرسی فرمانداری انجام می‌شود که در این راستا ۱۷۰ مورد نظارت میدانی انجام شد، همچنین در مرکز اصفهان ۱۷۰ نفر نظارت از اصناف را انجام می‌دهند که گزارش‌ها را به بازرسی اصناف، بازرسی صمت و پلیس اماکن ارجاع می‌دهند و در صورت قاچاق کالا یا گران فروشی عمده تخلفات به تعزیرات گزارش می‌شوند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان اینکه در ایام فروردین و در شهر اصفهان هر روز حدود ۹۷۰ نفر نیرو در سطح اصفهان برای انجام تذکر لسانی و رعایت قوانین حضور داشتند، بیان کرد: آخرین وظیفه ستاد امر به معروف و نهی از منکر مراقبت حقوقی از آمران به معروف و ناهیان از منکر است که در حال حاضر ۲۰۵ پرونده حمایت حقوقی از آمران به معروف تشکیل شده که حدود ۷۰ مورد منجر به صلح شده است.

وی در ادامه به تبیین ممانعت بیمه از ورود به تصادفات موتورسیکلت بانوان پرداخت و عنوان کرد: به‌دلیل عدم وجود قانون در این زمینه بیمه هزینه‌های ایجاد شده در تصادف را تقبل نمی‌کند و از این جهت ممکن است برای بانوان مشکلات سلامتی و حقوقی ایجاد شود، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در راستای مطالبه‌گری و تسهیل زندگی مردم نامه‌ای را برای تصویب این قوانین به نهادهای مربوطه تنظیم کرده است.

حجت الاسلام مظاهری یادآور شد: فعالیت رسانه‌ها مصداقی از معروف است و در این راستا باید گفت که مصادیق معروفات و منکرات به عدد امور است.

وی افزود: طبق قانون، همه آنچه که در قانون اساسی و شرع مقدس به معنای ایجابی بیان شده معروف و آنچه نهی شده، مصداق منکر است و بر همین اساس امر به معروف و نهی از منکر محدودیتی ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ستاد امر به معروف اصفهان پیگیر بیمه موتورسواری بانوان – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ستاد امر به معروف اصفهان پیگیر بیمه موتورسواری بانوان – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.