سخت گیری غیرقانونی بانکها برای تضامین «وام ازدواج»

سخت گیری غیرقانونی بانکها برای تضامین «وام ازدواج»

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به موضوع تضامین و همچنین پشت صف ماندن برای دریافت وام ازدواج گفت: این دو مسیله با پیگیری های انجام شده در سال جاری با همکاری بانک مرکزی بهبود یافته، به طوری که 75 درصد متقاضیان تا پایان دی ماه وام ازدواج را دریافت کرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی متقی فر در گفت وگو با آزیلاز، درخصوص وام های ازدواج بیان کرد: یکی از مهمترین خدماتی که دولت به زوجین ارایه می کند بحث وام ازدواج است. در صورتی که یک یا دو مشکل اساسی وام ازدواج برطرف شود، می تواند برای زوجین شیرین باشد و به خوبی از آن استفاده کنند. 

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه یکی از این مشکلات بحث تضامین است، گفت: در این خصوص در بسیاری از بانک ها به صورت غیرقانونی سختگیری می شود؛ طبق قانون باید یک ضامن خواسته شود ولی متاسفانه در برخی از بانک ها درخواست دو ضامن و سه ضامن می شود که این موضوع کار را برای دریافت وام سخت می کند.

متقی فر موضوع دیگر را پشت صف ماندن برای وام ازدواج مطرح کرد و یادآور شد: این دو مسیله با پیگیری های انجام شده در سال جاری با همکاری بانک مرکزی بهبود یافته، به طوری که 75 درصد متقاضیان تا پایان دی ماه وام ازدواج را دریافت کرده اند و این نسبت به سال های گذشته رشد خوبی داشته است.

البته مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: اما باز هم حدود 200 هزار نفر در صف دریافت وام هستند و امید است که تا پایان سال بخشی از این تعداد کاهش یافته و بتوانیم وام ازدواج را به آنها برسانیم.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سخت گیری غیرقانونی بانکها برای تضامین «وام ازدواج»" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سخت گیری غیرقانونی بانکها برای تضامین «وام ازدواج»"، کلیک کنید.