سرمای هوا و بارش برف در ارتفاعات/ هنگام صعود احتیاط کنید

سرمای هوا و بارش برف در ارتفاعات/ هنگام صعود احتیاط کنید

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به فعالیت سامانه بارشی و سرد در ارتفاعات کشور گفت: با توجه به بارش های گسترده طی هفته جاری، پتانسیل وقوع بهمن وجود دارد بنابراین در انتخاب مسیرهای مناسب برای صعود و فرود احتیاط شود.

صادق ضیاییان در گفت و گو با آزیلاز درباره وضعیت جوی مناطق کوهستانی کشور طی روزهای پنجشنبه و جمعه (10 و 11 اسفندماه) اظهارکرد: پنجشنبه تداوم فعالیت سامانه بارشی و سرد در نیمه شرقی کشور و با شدت کمتر در مناطق مرکزی ایران، بارش برف و باران همراه با وزش باد شدید، کولاک برف و احتمال بهمن همچنین جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها همراه با بارش تگرگ و وقوع رعدوبرق در جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

وی افزود: در این روز جوی غالبا پایدار و کاهش محسوس دمای شبانه و اوایل صبح در نیمه غربی کشور و وزش باد گاهی شدید نیز دور از انتظار نیست.

 رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی مناطق کوهستانی کشور طی جمعه گفت: استقرار هوای پایدار در بیشتر مناطق کشور همراه با سرمای شدید شبانه و تداوم بارش برف همراه با وزش باد شدید در ارتفاعات شمال شرق پیش بینی می شود.

به گفته ضیاییان در ارتفاعات شمال تهران استقرار جوی غالبا پایدار، گاهی وزش باد موقتی شدید و کاهش محسوس دمای شبانه دور از انتظار نیست.

وی توصیه کرد: با توجه به استقرار هوای سرد در کشور و کاهش محسوس دمای شبانه، تمهیدات لازم برای اجتناب از سرمازدگی در ساعات شب و اوایل صبح و تشدید سوزباد به عمل آید علاوه بر آن با توجه به شرایط وقوع مه تابشی در اوایل صبح، جهت اجتناب از خروج از مسیر صعود ، تا رقیق شدن مه از ادامه مسیر پرهیز شود.

ضیاییان در پایان تاکید کرد: با توجه به بارش های گسترده طی هفته جاری و وجود برف تازه در کوهستان های کشور، پتانسیل وقوع بهمن در مسیرهای مستعد وجود دارد. احتیاط لازم در انتخاب مسیرهای مناسب برای صعود و فرود لحاظ شود.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سرمای هوا و بارش برف در ارتفاعات/ هنگام صعود احتیاط کنید" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سرمای هوا و بارش برف در ارتفاعات/ هنگام صعود احتیاط کنید"، کلیک کنید.