سقف برداشت از خودپردازها به کف رسید!

سقف برداشت از خودپردازها به کف رسید!

به گزارش آزیلاز،اگر نرخ تورم مرکز آمار و بانک مرکزی را مبنا قرار دهیم، الان سقف برداشت از خودپردازها باید بین 5تا 6میلیون تومان باشد. البته در طول چند سال اخیر بانک مرکزی به صورت مقطعی انعطاف به خرج داده و مثلا در ایام سفرهای اربعین، سقف برداشت نقدی از خودپردازها را در مرزها افزایش می دهد و یا در روزهای منتهی به پایان سال و تعطیلات نوروزی این سقف را بالاتر می برد.

به گزارش همشهری، حالا که کمتر از 10روز تا پایان سال باقی مانده مشخص نیست که آیا امسال هم سقف برداشت از خودپردازها بالاتر می رود یا نه؟

راز مخالفت بانک مرکزی
10سال پیش بود که ناصر حکیمی، معاون وقت فناوری های نوین بانک مرکزی دلیل مخالفت با افزایش سقف برداشت از خودپردازها را فرسوده بودن بخش زیادی از ایران چک ها و اسکناس های در جریان اعلام کرد که به گفته او، قابلیت استفاده در دستگاه های خودپرداز را ندارند. استدلال دیگر بانک مرکزی امکان استفاده از کارت های بانکی به جای پول نقد در معاملات روزمره است.

اسفند سال گذشته، اما مهران محرمیان، معاون فنی فناوری های نوین بانک مرکزی گفت که هرساله در روزهای پایانی سال سقف برداشت ها را به صورت درون بانکی افزایش می دهیم و امسال نیز در دستور کار است و پس از ابلاغ مصوبه اقدامات لازم انجام می شود. ثبات 15ساله در برداشت عابربانکی وافزایش نیافتن سقف برداشت از خودپردازها البته برای بسیاری از مردم گرفتاری ایجاد می کند به این دلیل که در روزهای پایانی سال با توجه به نیاز شدید مردم به خریدهای خرد و مبادلات نقدی، ضرورت افزایش برداشت بیشتر احساس می شود.

گذشته از اینکه ممکن است در روزهای باقیمانده تا پایان سال، بانک مرکزی سقف برداشت از خودپردازها را به صورت موقت افزایش دهد، همچنان این سوال باقی می ماند که آیا تثبیت سقف برداشت به مدت 15سال روی 200هزار تومان منطقی است؟

شهریور امسال بود که بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی به منظور ارایه خدمات مطلوب تر به زایران اربعین حسینی، برداشت نقدی روزانه از خودپردازهای ثابت و سیار به صورت درون بانکی و شتابی مستقر در مسیر تردد زایران در پایانه های استان های مرزی را از یکم تا بیست و پنجم شهریور تا سقف 500هزار تومان افزایش داد.

کارت به کارت، افزایش تا 10میلیون
30اردیبهشت سال 1399هم این بانک سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت را از 3میلیون به 10میلیون تومان افزایش داد اما همچنان بر تثبیت سقف برداشت نقدی از خودپردازها روی عدد 200هزار تومان پافشاری کرد.

220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سقف برداشت از خودپردازها به کف رسید!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سقف برداشت از خودپردازها به کف رسید!"، کلیک کنید.