سلامت: فوتبالی نه ولی تراکتوری ام

سلامت: فوتبالی نه ولی تراکتوری ام

آزیلاز/آذربایجان شرقی شاید کسی باور نکند ولی ستاره این روزهای لیگ برتر والیبال زنان روزگاری ژیمناستیک را به صورت حرفه ای دنبال می کرد.

آیتک سلامت والیبالیست 23 ساله ملی پوش تبریزی این فصل همراه با سایپا قهرمان لیگ برتر والیبال زنان ایران شد و بهترین پاسور قطر لیگ لقب گرفت.

سلامت در رده های مختلف سنی ملی پوش بوده و یکی از برجسته ترین پشت خط زنان والیبال بانوان ایران به حساب می آید.

به گزارش آزیلاز، او که سابقه بازی در شهرداری تبریز، توپکا بابلسر، باریج اسانس کاشان، ذوب آهن اصفهان و سریک گنبد را در کارنامه دارد باتوجه به نبود تیم لیگ برتری در آذربایجان شرقی سال هاست دور از زادگاهش است.

خواندن گفت وگوی نوروزی آزیلاز با بهترین قطر پاسور لیگ برتر والیبال زنان خالی از لطف نیست:

چطور وارد والیبال شدید؟

از 7 تا 11 سالگی ژیمناستیک کار کردم و در این رشته موفق به کسب مقام سوم کشور هم شدم، اما قدم بلندتر شد و به دلیل شرایط فیزیکی ام فعالیت در این رشته برایم دشوار شد. پایه بدنم را با ژیمناستیک ساخته ام و از 13 سالگی والیبال را شروع کردم. از 15 سالگی به طور حرفه ای این رشته را دنبال کردم و به اردوی تیم ملی راه پیدا کردم.

ولی ژیمناستیک و والیبال رشته های متناقضی هستند، راجع به این تناقض صحبت کنید؟

ژیمناستیک واقعا رشته مهمی است و به نظرم اگر فردی بخواهد ورزش حرفه ای را ادامه دهد بهتر است در کودکی ژیمناستیک کار کند. معمولاً قد بلندها ژیمناستیک کار نمی کنند، من در پرش خیلی کند بودم و با توجه به علاقه پدرم به والیبال که به صورت تفننی با ایشان والیبال بازی می کردیم به این رشته علاقه مند شدم. البته اصرار داشتند بسکتبال بازی کنم اما علاقه ای نداشتم و والیبال را انتخاب کردم.

سال گذشته در تیم سردار آزمون حضور داشتید چه اتفاقی افتاد که راهی سایپا شدید؟

سال گذشته در تیم سردار آزمون (سریک گنبد) بودم، آن ها اذیت شدند و امسال تیم داری نکردند و ترجیح دادم به سایپا بیایم.

چه اتفاقی باعث شد که این فصل بهترین پاسور قطر لیگ برتر شدید؟

هر فصل برای رسیدن به یک عنوان هدف گذاری می کنم. با کمک هم تیمی ها و هدفگذاری ام در ابتدای فصل، این عنوان را کسب کردم. خدا را شاکرم که 4 سال متوالی است، عنوان کسب می کنم و این برایم ارزشمند است، چون فکر می کنم تلاشم را نشان می دهد.

به نظر شما چرا تبریز در لیگ برتر والیبال زنان تیم ندارد؟

این سوال منم هست. اسپانسرها را می ترسانند یا خودشان می ترسند که وارد ورزش بانوان شوند. به حمایت نیاز داریم و با حضور اسپانسر می توانیم پیشرفت کنیم. خانم منافی که شاگرد ایشان هستم در تبریز تیم را تشکیل می دهند اما اسپانسری حضور ندارد و انتظار داریم بیشتر از ما حمایت شود.

اگر تبریز در لیگ برتر صاحب تیم شود حاضرید برای این تیم بازی کنید؟

چرا که نه. در تبریز پتانسیل خیلی خوبی برای اسپانسر شدن برای والیبال بانوان وجود دارد و در صورت اینکه تبریز صاحب تیم شود، باعث افتخار است که پیراهن تیم شهر خودم را بر تن کنم.

فوتبالی هستید؟

فوتبالی نیستم ولی بلاخره به عنوان یک تبریزی و ترک خیلی عادی است که تراکتوری باشم.

نمره ای که به خودتان در سال 1402 می دهید و بهترین و غم انگیزترین اتفاق این سال برای شما چیست؟

امسال سال سخت تری نسبت به سال های اخیر داشتم. نمره 18 از 20 را برای خودم در نظر می گیرم. بهترین اتفاق سال قهرمانی با سایپا و رسیدن به عنوان بهترین پشت خط زن لیگ برتر بود و آسیب دیدگی ام در اواخر خرداد ماه بدترین اتفاق سال برای من بود.

اگر به شما بگویند سال 1403 آخرین سال عمرتان است چه کار می کنید و از چه کسی حلالیت می گیرید؟

شخصیتی دارم که کسی را اذیت نمی کنم. سعی می کنم کسی را اذیت نکنم ولی خب بیشترین میزان اذیتم دوری از خانواده ام بوده که برای من خیلی تلاش کردند و این موضوع باعث نگرانی شان است. اگر این اتفاق بیفتد ترجیح می دهم زمان بیشتری را با خانواده ام سپری کنم.

یک دروغ سیزده بگویید؟

من والیبال را کنار گذاشته ام.

به نظرتان والیبال زنان ایران در سال 1402 در چه زمینه هایی پیشرفت یا پسرفت داشته است؟

در سال 1402 در سطح ملی چند پله پسرفت داشتیم و از جایگاه هشتم به دهم سقوط کردیم. مواردی هستند که باید تغییر پیدا کنند. شاید فدراسیون باید از پایه این تغییرات را ایجاد کند. کیفیت لیگ ما بالا بود البته معتقدم تعداد تیم ها می توانست بیشتر باشد.

پیام نوروزی ات برای مردم؟

مردم صبور هستند و امیدوارم این صبوری ادامه داشته باشد. مردم باید برای زندگی انگیزه داشته باشند و در این مرحله به انگیزه نیاز داریم.

عید نوروز در یک جمله؟

فکر کنم عید نوروز کمک می کند بیشتر کنار هم باشیم.

آیا بزرگ ترین هدف تان در 1403 لژیونر شدن است؟

این تصمیم را قبلاً گرفته ام و چند پیشنهاد هم داشته ام، ولی نمی خواهم به هر قیمتی این اتفاق بیفتد. به دنبال این هستم که هم لیگ خوبی باشد و هم از لحاظ شرایط و امنیت مناسب باشد. امیدوارم تیمی پیدا کنم که این اتفاق بیفتد. اخیراً از تیم هایی از کشورهای ترکیه، روسیه و آلمان پیشنهاد داشتم و باید دید چه پیش می آید.

مهمترین اتفاق ورزشی در سالی که گذشت؟

اتفاق تلخی در خاطرم است. فوت ملیکا محمدی بازیکن تیم خاتون بم در لیگ برتر فوتبال بانوان که بر اثر تصادف اتفاق افتاد. خدا بیامرزد و امیدوارم ورزشکارانمان به قدری ساپورت مالی شوند که لازم نباشد با تاکسی رفت و آمد کنند.

از خانواده و تمام کسانی که کمک کردند من به این جایگاه برسم تشکر می کنم.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سلامت: فوتبالی نه ولی تراکتوری ام" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سلامت: فوتبالی نه ولی تراکتوری ام"، کلیک کنید.