سیارکی به بزرگی یک اتوبوس از نزدیکی زمین عبور می کند

سیارکی به بزرگی یک اتوبوس از نزدیکی زمین عبور می کند

براساس اطلاعات منتشر شده سیارکی به اندازه یک اتوبوس امروز در نزدیکی زمین پرواز می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آزیلاز به نقل از اسپیس، براساس اطلاعات منتشر شده سیارکی به اندازه یک اتوبوس امروز در نزدیکی زمین پرواز می کند.

سیارک تازه کشف شده با نام 2024 DW (دی دبلیو 2024) تا 140 هزار مایلی زمین و نزدیکتر از ماه به سیاره ما می شود.

دانشمندان پیش بینی می کنند، سیارک تازه کشف شده به اندازه یک اتوبوس مدرسه روز پنجشنبه در فاصله ای نزدیکتر از ماه ما در کنار زمین پرواز می کند، اما تهدیدی برای سیاره زمین است.

این سیارک حدود 13 متر عرض دارد و زمانی که از کنار ما بگذرد، در فاصله 225 هزار کیلومتری زمین پرواز می کند. به گفته ناسا، این فاصله نزدیک تر از میانگین فاصله ماه با ماه است که در حدود 385 هزار کیلومتر از زمین می چرخد.

سیارک 2024 تنها یکی از چندین به اصطلاح سیارک های بالقوه خطرناک است؛ طبق فهرست ناسا، در همین زمان سیارک دیگری به اندازه اتوبوس از برد 775 هزار کیلومتری عبور می کند.

سیارک دی دبلیو 2024 نخستین بار در 19 فوریه، سه روز پیش توسط ستاره شناسان با بررسی کوه لمون کشف شد. بر اساس پایگاه داده مرکز سیاره های کوچک اتحادیه بین المللی نجوم (MPC) در مرکز اخترفیزیک هاروارد-اسمیتسونیان کارنگی، این بررسی بخشی از بررسی در حال انجام آسمان کاتالینا برای ردیابی سیارک های نزدیک به زمین است که می توانند سیاره ما را تهدید کنند.

این سیارک در حدود 12 متر است که در مقایسه با ابعاد زمین بسیار کوچک است. این به این معنی است که اگر این سیارک وارد جو زمین شود، احتمالا به صورت کامل خواهد سوخت و هیچ تهدید جدی برای زمین ایجاد نمی کند.

از آنجا که این سیارک با فاصله زیادی از زمین عبور می کند و اندازه آن هم بسیار کوچک است، محققان و انجمن های فضایی هیچ تهدیدی برای مردم زمین اعلام نکرده اند. بنابراین، هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد و عبور ان می تواند فرصتی برای مشاهده یک پدیده فضایی جالب باشد.

به طورکلی درحالی که برخورد با یک سیارک بعید به نظر می رسد، دانشمندان از سال ها قبل برای چنین حادثه ای آماده شده اند. اکتبر سال گذشته ناسا تایید کرد که با ماموریت دارت موفق شده است مسیر حرکت یک سیاره کوچک را با کوبیدن یک فضاپیما به آن تغییر دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیارکی به بزرگی یک اتوبوس از نزدیکی زمین عبور می کند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیارکی به بزرگی یک اتوبوس از نزدیکی زمین عبور می کند"، کلیک کنید.