سینماها در نوروز چقدر فروختند؟/ رقم خوردن پررونق ترین اکران نوروزی پساکرونایی

به گزارش آزیلاز،سینماهای کشور موفق شدند تا با جذب 884 هزار مخاطب در سال جدید، پررونق ترین اکران نوروزی پساکرونایی کشور را رقم بزنند.

اکران نوروز 1403 سینماها با یک عملکرد فراتر از انتظار، 1 میلیون و 335 هزار نفر را به سینماها کشاند و 86 میلیارد و 673 میلیون تومان فروخت.

البته اگر بخواهیم این اکران را از اول فروردین تا پایان تعطیلات محدود کنیم، به 884 هزار مخاطب و گیشه بیش از 61 میلیارد تومان می رسیم. این آمار در قیاس با اکران نوروز سال گذشته، 12 درصد رشد مخاطب و حدود 118 درصد رشد گیشه را شاهد بوده است.

اکران نوروز امسال در شرایطی به این رشد قابل توجه دست یافته که به واسطه شب های قدر، کمتر از 10 روز اکران عمومی را تجربه کرد حال آن که اکران سال گذشته، طی 13 روز مفید و کامل صورت گرفته بود. همچنین 3 روز ابتدایی نوروز سال گذشته ایامی عادی بودند اما تمام نوروز امسال، با ماه مبارک رمضان تلاقی داشت که طبیعتا پذیرای مخاطبان کمتری بود که سبب شد تا آمار نوروز امسال، پیام های خوبی را برای سینمادوستان مخابره کند.

البته باید به این نکته مهم نیز اشاره کرد که تمرکز اصلی بر روی اکران فطر قرار داشته و شاید کمتر سینمادوستی تصور می کرد که اکران تماما رمضانی نوروز امسال بتواند به چنین آماری برسد.

سینماها در نوروز چقدر فروختند؟/ رقم خوردن پررونق ترین اکران نوروزی پساکرونایی

تمساح خونی که فروش کلی خود را از 1 میلیون نفر عبور داده و توانسته بیش از 66 میلیارد تومان فروش کند، در 13 روز سال جدید، 637 هزار مخاطب داشت و 44 میلیارد و 400 میلیون تومان نیز فروخت.

بی بدن اگرچه 156 هزار مخاطب داشت و 10 میلیارد و 700 میلیون تومان نیز فروخت اما 128 هزار مخاطب با 9 میلیارد و 200 میلیون تومان آن متعلق به سال جدید است.

آپاراتچی نیز درکل 43 هزار مخاطب داشت و گیشه آن 2 میلیارد و 700 میلیون تومان بود. 35 هزار مخاطب با 2 میلیارد و 300 میلیون تومان فروش مربوط به فروش امسال این فیلم است.

پرویزخان با 39 هزار مخاطب، 2 میلیارد و 700 میلیون تومان فروش داشت که 23 هزار مخاطب آن با 1 میلیارد و 710 میلیون تومان طی سال جدید رقم خورده است.

نوروز نیز 30 هزار مخاطب داشت و 1 میلیارد و 900 میلیون تومان فروخت. از این میزان، 24 هزار مخاطب، سهم اکران امسال بود که 1 میلیارد و 600 میلیون تومان عایدی داشت.

سینماها در نوروز چقدر فروختند؟/ رقم خوردن پررونق ترین اکران نوروزی پساکرونایی
ایلیا جستجوی قهرمان با 28 هزار و 500 مخاطب، 1 میلیارد و 600 میلیون تومان فروخت. 22 هزار مخاطب و 1 میلیارد و 300 میلیون تومان متعلق به اکران امسال این فیلم است.

آسمان غرب نیز درمجموع 17 هزار و 200 مخاطب داشت و 970 میلیون تومان فروش کرد.

روشن و مسافری از گانورا، دو فیلم اکران سال گذشته بودند که در نوروز امسال نمایش داشتند. روشن 1500 مخاطب داشت و 111 میلیون تومان فروخت. مسافری از گانورا نیز با 2 هزار مخاطب، فروش 41 میلیون تومانی را تجربه کرد.

سیگنال های خوبی برای سینمای ایران مخابره می شود

این مختصات، دستاورد خوبی است که برای سینماهای امسال رقم خورد تا پررونق ترین اکران نوروزی پساکرونایی کشور شکل بگیرد. این آمار سبب شده تا امیدواری های بیشتری نسبت به اکران امسال وجود داشته باشد. پس از ماه مبارک رمضان، فرآیند استقبال از فیلم های روی پرده، رشد قابل توجهی را شاهد خواهد بود. همچنین اکران فطر نیز از دهه سوم فروردین ماه آغاز می شود تا تلاقی این دو روند، موج تصاعدی خوبی را در تعداد مخاطبان و گیشه سینمایی کشور شاهد باشد.

884 هزار مخاطب با گیشه بیش از 61 میلیارد تومانی سبب شدند تا اکران نوروزی امسال در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، 12 درصد رشد مخاطب و حدود 118 درصد رشد گیشه را شاهد باشداین موج بزرگ، روند رو به رشد خود را تا تعطیلات خردادماه ادامه خواهد داد و پس از این زمان است که احتمالا با اکران چند فیلم دیگر، سینماها با قدرت، وارد بازه طلایی تابستان خواهند شد. بنابراین همه چیز آماده یک بهار خوب برای سینماهای کشور است که آمارها را به نسبت بهار سال گذشته، با تغییرات بهتری همراه خواهد کرد.

فصل بهار، 3 بزنگاه سینمایی مهم دارد: اکران نوروز، اکران فطر و اکران نیمه دوم خرداد. بزنگاه اول با قدرت خوبی پشت سر گذاشته شد و آمارها را فراتر از میزان انتظارات، همراه کرد. قله این حرکت سینوسی در اکران عیدفطر قرار دارد که شنیده ها خبر از حضور 2 تا 3 فیلم قدرتمند و پرمخاطب در فهرست آثار این بازه مهم حکایت دارند. برای اکران نیمه دوم خرداد نیز باید برنامه ریزی های خوبی صورت بگیرد تا ضمن جلوگیری از فیلم سوزی، آثار پرمخاطبی به سینما تزریق شوند تا فاصله میانه خرداد تا پیش از شروع ماه محرم، به نفع سینما رقم بخورد.

همچنین سینماها، تعطیلات مناسبتی خود را به پایان رسانده و تا نیمه خردادماه، یک نفس پذیرای مخاطبان هستند که این خبر نیز می تواند سیگنال های مثبتی را برای سینماها مخابره کند.

بر روی کاعذ، همه چیز به نفع یک رکوردشکنی های متوالی در فصل بهار است تا گیشه 2000 میلیاردی امسال، حرکت خود را با موج مهیب بهار آغاز کند. این اتفاق چشم گیر با توجه به قرار گرفتن سینما در سبد خانوار ایرانی، قابل دسترس تر از هر زمان دیگری است.

خبرهای خوبی برای سینمای ایران طی سال جاری در راه است.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سینماها در نوروز چقدر فروختند؟/ رقم خوردن پررونق ترین اکران نوروزی پساکرونایی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سینماها در نوروز چقدر فروختند؟/ رقم خوردن پررونق ترین اکران نوروزی پساکرونایی"، کلیک کنید.