شرایط پیچیده سهمیه المپیک دسته 102 کیلوگرم/ دهدار غافلگیر شد!

شرایط پیچیده سهمیه المپیک دسته 102 کیلوگرم/ دهدار غافلگیر شد!

وزنه بردار دسته 102 کیلوگرم ایران برای رسیدن به سهمیه المپیک پاریس باید رکورد مجموع بیش از 392 کیلوگرم را ثبت کند.

به گزارش آزیلاز، جام جهانی وزنه برداری تایلند آخرین مرحله کسب سهمیه المپیک 2024 پاریس است. رضا دهدار از ساعت 15 و 30 دقیقه امروز (دوشنبه) به وقت تهران روی تخته مسابقات می رود تا بتواند سهمیه این وزن را بگیرد.

دهدار با رکورد 390 کیلوگرم که در قهرمانی جهان 2022 کلمبیا ثبت کرده بود، در رنکینگ دسته 102 کیلوگرم، نهم است. او پس از قهرمانی جهان کلمبیا، در بقیه مسابقات گزینشی المپیک ناکام ماند و عملکرد خوبی نداشت.

با برگزاری رقابت گروه B دسته 102 کیلوگرم جام جهانی تایلند، دو وزنه بردار بالاتر از دهدار وزنه زدند تا شرایط برای نماینده ایران سخت تر شود.

حسنبایف از ترکمنستان با رکورد 187 یک ضرب، 205 دوضرب  و مجموع 392 کیلوگرم و دان اپلوگ از ساموآ با رکورد 170 یک ضرب، 221 دوضرب و مجموع 391 کیلوگرم توانستند رکورد مجموعی بالاتر از رضا دهدار ثبت کنند و وارد رنکینگ 10 نفره شوند.

رکورد قبلی وزنه بردار ترکمنستان 373 کیلوگرم و وزنه بردار ساموآ 390 کیلوگرم بود.

با توجه به نتایج گروه B، رقابت برای دهدار حساس تر از قبل شد و این وزنه بردار برای رسیدن به سهمیه المپیک باید رکورد مجموع بیش از 392 کیلوگرم را ثبت کند تا بتواند دوباره در رنکینگ 10 نفره قرار بگیرد و به سهمیه المپیک برسد.

از دیگر اتفاقات مهم گروه B، تسیخانتسو از بلاروس رکورد مجموع 400 کیلوگرم را به ثبت رساند. البته او پیش از این در رنکینگ المپیک پنجم بود و با این رکورد، ارتقاء جایگاه پیدا می کند.

بیشترین رکوردهای ثبت شده در رنکینگ المپیک دسته 102 کیلوگرم، هوان هوآ لیو از چین با 404 کیلوگرم، فارس الباخ از قطر، اکبر ژورایف از ازبکستان و تسیخانتسو از بلاروس با 400 کیلوگرم هستند.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرایط پیچیده سهمیه المپیک دسته 102 کیلوگرم/ دهدار غافلگیر شد!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرایط پیچیده سهمیه المپیک دسته 102 کیلوگرم/ دهدار غافلگیر شد!"، کلیک کنید.