شرط اعزام الهام حسینی به جام جهانی وزنه برداری تایلند

شرط اعزام الهام حسینی به جام جهانی وزنه برداری تایلند

سرمربی تیم ملی وزنه برداری زنان ایران اعلام کرد، اعزام الهام حسینی به جام جهانی تایلند قطعی نیست و تنها در صورتی که به رکوردهای در نظر گرفته شده برسد، به مسابقات می رود. 

کوروش باقری در گفت وگو با آزیلاز درباره اعزام الهام حسینی به جام جهانی وزنه برداری تایلند که آخرین مرحله کسب سهمیه المپیک است، بیان کرد: تصمیم گرفتیم تا چهارشنبه به الهام حسینی فرصت دهیم.  اگر او به رکورد ورودی که برایش قرار دادیم، برسد به جام جهانی تایلند اعزام می شود در غیر این صورت نظر من این است که اعزام نشود. البته کارهای مربوط به اعزام او انجام شده اما منوط به این است قبل از اعزام به رکوردهای مد نظر ما برسد. 

باقری در مورد اعزام نشدن فاطمه کشاورز و ریحانه کریمی به جام جهانی تایلند گفت: برای آن ها هم رکورد ورودی گذاشتم که به آن نرسیدند. الهام حسینی به رکوردها نزدیک تر بود برای همین تصمیم گرفتیم به او دو هفته بیشتر فرصت بدهیم. با توجه به اینکه فاصله رکوردی فاطمه کشاورز و ریحانه کریمی زیاد بود دیدیم حضورشان در جام جهانی تایلند که گزینشی المپیک  است، چندان ضروری نیست. 

او ادامه داد: ما همه فرصت های لازم را به دختران دادیم. درست است که در یک سال و نیم گذشته توانستیم مدال بزرگسالان، جوانان و نوجوانان آسیا را بگیریم اما به هر حال فاصله دختران ما تا المپیکی شدن زیاد است. به نظرم دختران ما از این رویکرد که در هر صورت باید در مسابقات شرکت کنند، بیرون بیایند. ما در مسابقات جوانان جهان هم حاضر نشدیم به این دلیل که شانس گرفتن مدال بسیار پایین بود. حدود 12 نفر زیر نظر ما هستند و فاصله معنادار با دیگر وزنه برداران ایران پیدا کرده اند. با این حال باید تلاش کنند تا رکوردهای شان بالاتر بیاید و در مسابقات بزرگ تر هم شرکت کنند. هیچ کسی به اندازه من از این که دختر وزنه بردار ایرانی در المپیک حاضر شود، خوشحال نخواهد بود اما با این واقعیت که فاصله ما هنوز مقداری زیاد است، روبرو هستیم. 

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرط اعزام الهام حسینی به جام جهانی وزنه برداری تایلند" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرط اعزام الهام حسینی به جام جهانی وزنه برداری تایلند"، کلیک کنید.