شماره تلفن های ضروری برای سفر

شماره تلفن های ضروری برای سفر

شرایط ویژه هوا در تعطیلات نوروز 1403 اقتضا می کند که پیش از سفر، در انتخاب مقصد، مسیر، اقامتگاه و حتی محل توقف و استراحت، از پیش اطلاعاتی به دست آورد.

به گزارش آزیلاز، آگاهی از برخی شماره تلفن های اضطراری، سفر را کم دغدغه و برنامه ریزی آن را آسان تر می کند، به ویژه آن که شرایط جوی در روزهای نخستین تعطیلات نوروز اختلال هایی را در ترددهای جاده ای، مرزی و حرکت کشتی ها به وجود آورده و در برخی از استان ها، اسکان اضطراری را الزامی کرده است.  

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اعلام سامانه تلفنی 24 ساعته سفر 09629 امکان ارایه اطلاعات از وضعیت راه ها و جاده ها، هواشناسی، اماکن اقامتی، موزه ها و فرهنگسراها، اماکن پذیرایی، امداد خودرو، دفاتر خدمات مسافرتی، صدور اسناد، بانک ها، بیمارستان ها، درمانگاه ها، داروخانه ها، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن، مجتمع های خدماتی رفاهی، پمپ بنزین ها و گازها، مراکز فروش صنایع دستی و جشنواره های فرهنگی را فراهم کرده است. ضمن آنکه از طریق همین شماره تلفن امکان اعلام و پیگیری شکایت از خدمات سفر وجود دارد.

درحالی که مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز یکشنبه اطلاع داده و پیش بینی کرده است نوار غربی کشور و بخش هایی از جنوب و مرکز کشور ابرناکی، بارش باران و وزش باد شدید را تجربه کنند، بنابراین پیشنهاد می شود پیش از برنامه ریزی سفر و انتخاب و حرکت به سمت مقصد از سامانه تلفن هواگو 134 وضعیت آب و هوا را بررسی کرد.

افزون بر این، اطلاعات راه و جاده ها را از سامانه 141 می توان به دست آورد. برای اعلام تصادف از طریق سامانه 120 امکان دسترسی به پلیس راهور فراجا امکان پذیر است و  شماره 1423 پاسخگوی مسافران درباره امداد خودرو است.

سامانه 09627 نیز از سوی شرکت پخش فراورده های نفتی پاسخگوی مردم درباره سوخت و جایگاه های سوخت است.

اطلاعات راه آهن نیز 5149 و شرکت قطارهای مسافرتی رجا 139 است.

برای دریافت اطلاعات پرواز با شماره تلفن 199 و ارتباط با فرودگاه امام خمینی (ره) با شماره 5100118 و 096330 می توان تماس گرفت. همچنین شماره تلفن 1550 برای اطلاع از وضعیت بنادر اعلام شده است.

سامانه تلفنی 135 و سامانه پیامکی 300000135 نیز برای دریافت شکایت های مردم درباره گران فروشی و تخلف ها از سوی سازمان تعزیرات اعلام شده است. وزارت جهاد کشاورزی نیز سامانه 124 را برای نظارت و بازرسی گزارش های گران فروشی و احتکار اعلام کرده است.

در حوزه بهداشت و درمان و برای شکایت در این بخش نیز شماره تماس 190 اعلام شده و اورژانس نیز با شماره 115 و آتش نشانی با 125 در دسترس هستند.

همچنین برای اطلاع از اوقات شرعی می توان با شماره تلفن 192 تماس گرفت.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شماره تلفن های ضروری برای سفر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شماره تلفن های ضروری برای سفر"، کلیک کنید.