شهریه مدارس غیردولتی در فروردین 1403 ابلاغ می شود – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

شهریه مدارس غیردولتی در فروردین 1403 ابلاغ می شود - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، احمد محمودزاده، در گردهمایی مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور در کرمان، افزود: در سال جاری برای اولین بار خرداد ماه شهریه مدارس غیردولتی ابلاغ شد و برای سال آینده در تلاشیم تا فروردین 1403 شهریه ها تعیین و ابلاغ شود.

وی ادامه داد: برای اینکه معلمان مدارس غیردولتی از حقوق قانون کار و بیمه کامل بهره مند شوند بایستی آموزگاران در مدارس ابتدایی 31 ساعت و دبیران در مدارس متوسطه 35 ساعت کار کنند تا با توجه به اینکه سامانه کارکنان آموزش و پرورش به سامانه تامین اجتماعی متصل است این مهم محقق شود.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: شهریه فوق برنامه در مدارس غیردولتی نه اجباری است نه اختیاری و به تناسب شرایط درباره آن تصمیم گیری می شود.

محمودزاده ضمن تشریح آیین نامه استقرار مدارس غیردولتی، افزود: در پی اجرای رویداد زبان خارجی هم هستیم با این رویکرد که محتوای کتاب های آموزش زبان انگلیسی متناسب با فرهنگ خودمان باشد.

وی اظهار داشت: در خصوص شهریه مدارس غیردولتی باید شهریه های پایین ترمیم، شهریه های بالا کنترل و شهریه های متوسط متوازن شود، در حوزه نظارت بر مدارس غیردولتی هم تاکید رهبری است که مدارس غیردولتی را نباید فارغ از نظارت دانست؛ در همین راستا و در پی نظارت های دقیق 886 مرکز غیردولتی غیرمجاز پلمپ شده است.

محمودزاده گفت: توانمندسازی و ارتقای صلاحیت های حرفه ای نیروی انسانی بسیار اهمیت دارد، در همین مسیر 360 ساعت پودمان برگزار می شود، نیروهای مدارس غیردولتی هم مثل سایر نیروها باید حتماً گزینش شوند و رشته متناسب داشته باشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شهریه مدارس غیردولتی در فروردین 1403 ابلاغ می شود – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شهریه مدارس غیردولتی در فروردین 1403 ابلاغ می شود – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.