صعود جایگاه ایران در میان خودروسازان جهان/ خودروسازان ایرانی در رتبه 16ام

صعود جایگاه ایران در میان خودروسازان جهان/ خودروسازان ایرانی در رتبه 16ام

سازمان بین المللی وسایل نقلیه موتوری تولید خودرو در ایران را در سال 2023 اعلام کرده است که یک میلیون و 188 هزار و 471 خودرو بود که نسبت به یک میلیون و 64 هزار و 215 خودرو سال قبل از آن، رشد 12 درصدی داشته است

به گزارش آزیلاز، سازمان بین المللی وسایل نقلیه موتوری(OICA) فهرستی از کشورها بر اساس تولید وسایل نقلیه موتوری را ارایه کرده است که شامل اتومبیل های سواری، وسایل نقلیه تجاری سبک، مینی بوس ها، کامیون ها و اتوبوس ها می باشد.

سازمان بین المللی وسایل نقلیه موتوری تولید خودرو در ایران را در سال 2023 اعلام کرده است که یک میلیون و 188 هزار و 471 خودرو بود که نسبت به یک میلیون و 64 هزار و 215 خودرو سال قبل از آن، رشد 12 درصدی داشته است و توانسته جایگاه شانزدهم جهان از نظر میزان تولید خودرو در سال 2023 را از آن خود کند.

تولید خودرو ایران در سال 2022 به میزان 894 هزار و 298 دستگاه خودرو و در سال قبل از آن 880 هزار و 998 خودرو بوده است.

صنعت خودروسازی ایران پس از صنعت نفت و گاز سومین صنعت فعال کشور است که 10 درصد تولید ناخالص داخلی و چهار درصد نیروی کار را به خود اختصاص داده است.

کشور چین در این فهرست رتبه اول را با 30 میلیون و 160 هزار و 966 خودرو از آن خود کرد و بعد از آن ایالات متحده با 10 میلیون 611 هزار و 555 خودرو و اختلاف زیاد با چین، در جایگاه دوم جدول است و ژاپن با 8 میلیون و 997 هزار و 440 خودرو در جایگاه سوم است.

در جایگاه های بعدی قبل از ایران هم کشورهای هند، کره جنوبی، آلمان، مکزیک، اسپانیا، برزیل، تایلند، کانادا، فرانسه، ترکیه، جمهوری چک و اندونزی است. بعد از ایران هم اسلواکی، بریتانیا، ایتالیا و مالزی و روسیه هستند.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صعود جایگاه ایران در میان خودروسازان جهان/ خودروسازان ایرانی در رتبه 16ام" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صعود جایگاه ایران در میان خودروسازان جهان/ خودروسازان ایرانی در رتبه 16ام"، کلیک کنید.