عملکرد دختران پینگ پنگ باز در قهرمانی جهان چگونه بود؟

عملکرد دختران پینگ پنگ باز در قهرمانی جهان چگونه بود؟

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز زنان با اظهار رضایت از عملکرد دختران در مسابقات قهرمانی جهان گفت: گروه سختی داشتیم و رنکینگ تیمی و انفرادی همگروه هایمان از ما بهتر بود اما در مجموع عملکرد تیم ما نسبت به دور گذشته خیلی بهتر بود.

به گزارش آزیلاز، تیم ملی تنیس روی میز ایران با ترکیب ندا شهسواری، مهشید اشتری، شیما صفایی، فاطمه یاری و صبا سراجی در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرد و با تیم های ژاپن، برزیل، لوکزامبورگ و آفریقای جنوبی همگروه بود. تیم ایران در نهایت با سه شکست و یک پیروزی مقابل آفریقای جنوبی در رتبه چهارم گروه خود قرار گرفت.

حمیده ایرانمنش در مورد عملکرد تیم ملی در این مسابقات به آزیلاز گفت: گروه سختی داشتیم و رنکینگ تیمی و انفرادی همگروه هایمان از ما بهتر بود اما در مجموع عملکرد تیم ما نسبت به دور گذشته خیلی بهتر بود. دور گذشته تمام بازی ها را سه بر صفر باختیم اما امسال یک بازی را بردیم و از بازیکنان بزرگی گیم گرفتیم.

او در ادامه افزود: مهشید اشتری در بازی با ژاپن با رنکینگ 18 دنیا مسابقه داد که خیلی خوب کار کرد و سه بر دو نتیجه را واگذار کرد. این نشان از پیشرفت بچه ها دارد. در بازی با لوکزامبورگ هم مقابل رنکینگ 40 دنیا قرار گرفت و در یک بازی نزدیک سه بر یک باخت.

ایرانمنش ادامه داد: خانم شهسواری بازی خوبی با لوکزامبورگ انجام داد و یک برد داشت. عملکرد خوبی هم در بازی با برزیل و ژاپن از خود نشان داد. خانم صفایی هم با آفریقای جنوبی بازی خوبی ارایه داد.

او افزود: دو بازیکن دیگرمان هم جوان و آتیه دار هستند که با توجه به شرایط و حساسیت بازی یکی از آنها را در ترکیب گذاشتیم تا تجربه خوبی برایش باشد. امیدوارم در آینده هم فرصت های بیشتری داشته باشند.

ایرانمنش در مورد اینکه در دیدار با لوکزامبورگ شیما صفایی را به عنوان بازیکن اول در ترکیب قرار داد و هر دو مسابقه خود را واگذار کرد، در حالی که شهسواری بازی خود را برد و اگر به عنوان بازیکن اول در ترکیب بود احتمال پیروزی ایران وجود داشت، بیان کرد: کادر فنی با توجه به شرایط بازیکنان خود و حریف می تواند بهترین تصمیم را بگیرد. به نظرم بهترین ترکیب بود و حتی می توانستیم دو بر یک جلو بیفتیم و سه بر دو برنده شویم اما سطح مسابقات خیلی بالا بود. تیم لوکزامبورگ رنکینگ 18 دنیاست در حالی که ما در جایگاه 35 جهان قرار داریم. سال گذشته از این تیم سه بر صفر باختیم اما امسال سه بر یک نتیجه را واگذار کردیم که گواه بر ترکیب خوب تیم است.

او به تاثیر مسابقات قهرمانی جهان در آمادگی ملی پوشان برای حضور در رقابت های انتخابی المپیک اشاره و بیان کرد: خیلی تاثیرگذار بود که بچه ها در جو بزرگترین مسابقات تنیس روی میز دنیا قرار گرفتند. تمام شرایط برایشان فراهم بود تا تجربه بهتری کسب کنند و روی نقاط ضعف و قوت شان کار کنیم.

ایرانمنش در این مورد افزود: حریفان ازبک و قزاق ما در انتخابی المپیک هم در قهرمانی جهان حضور داشتند که بازی های آنها را رصد کردیم. امیدوارم سهمیه از آن ما باشد. هر چند کار سختی داریم و رقبایمان رنکینگ بهتری دارند، در چین تمرین می کنند و دایم به تورهای بین المللی اعزام می شوند اما ما هم امیدوار هستیم.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عملکرد دختران پینگ پنگ باز در قهرمانی جهان چگونه بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عملکرد دختران پینگ پنگ باز در قهرمانی جهان چگونه بود؟"، کلیک کنید.