فرمول یک در سالی که گذشت/ همه چیز در ورشتاپن خلاصه شد

راننده هلندی ردبول سال قبل سومین قهرمانی متوالی فرمول یک جهان را به دست آورد تا یکه تازی اش را در این رشته نمایان کند.

به گزارش آزیلاز، فرمول یک در سالی که گذشت یک نام متمایز داشت و آن هم کسی نبود جز مکس ورشتاپن. سال 1402 برای او با قهرمانی در میامی شروع شد.  راننده هلندی با یک بازگشت درخشان دیگر در مسابقات فرمول یک در میامی، ردبول را بار دیگر در رده نخست قرار داد. فرشتاپن کاملاً در فرمول یک توانسته خودش را تثبیت کند و درآمد خوبی را هم به دست می آورد.  

فرشتاپن توانست در سالی که گذشت  رکوردها را یکی پس از دیگری به نام خود ثبت کند و در نهایت اواسط آزیلاز 1402 بود که مکس فرشتاپن سومین قهرمانی متوالی فرمول یک جهان را به دست آورد. او در مسابقات جایزه بزرگ قطر پس از اسکار پیاستری دوم شد تا قهرمانی اش را قطعی کند.  

او در سال 2023 رکورد بیش ترین بردهای متوالی در یک فصل را با 10 برد به نام خود ثبت کرد. تنها مایکل شوماخر  و لویس همیلتون پیروزی های بیش تری نسبت به او در تاریخ فرمول یک دارند. 

فرمول یک در سالی که گذشت/ همه چیز در ورشتاپن خلاصه شد

این راننده هلندی به یازدهمین راننده ای تبدیل شد که حداقل به سه عنوان قهرمانی جهان دست می یابد و  پنجمین راننده ای است که موفق به هت تریک متوالی در قهرمانی می شود.

 سه بار قهرمانی در جهان باورنکردنی است ولی ما به تلاش مان ادامه خواهیم داد و بهترین کار را انجام می دهیم.  

اواخر سال قبل در اسفند نیز او توانست فصل جدید رقابت های فرمول یک را با قهرمانی شروع کند. راننده ردبول در اولین دور مسابقات قهرمانی جهان فرمول یک در بحرین به مقام نخست دست پیدا کرد تا فصل جدید رقابت ها را نیز با قدرت شروع کرده باشد. 

این راننده هلندی سال جدید را با ناکامی در استرالیا شروع کرد و خودرو او در جایزه بزرگ استرالیا با نقص فنی روبه رو شد و او مجبور شد از دور چهارم مسابقه را ترک کند. با این حال او در رده بندی نهایی برترین رانندگان سال 2024 بالاتر از چارلز لکرک و سرخیو پرز در رده نخست قرار دارد و باید دید او در سال جدید نیز برای چهارمین بار پیاپی تاج گذاری خواهد کرد و عنوان قهرمانی را به خود اختصاص خواهد داد یا باید منتظر یک شگفتی ماند. 

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرمول یک در سالی که گذشت/ همه چیز در ورشتاپن خلاصه شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرمول یک در سالی که گذشت/ همه چیز در ورشتاپن خلاصه شد"، کلیک کنید.