فوری: رای گیری برای حذف کامل VAR از فوتبال

فوری: رای گیری برای حذف کامل VAR از فوتبال

به گزارش خبرگزاری آزیلاز؛ گردهم آیی سالانه بیست باشگاه لیگ برتر انگلیس به سنت هر ساله ماه آینده برگزار می شود. امروز مشخص شد گردهم آیی پیش روی باشگاه های لیگ برتری مهم ترین نشست این باشگاه ها خواهد بود و می تواند چهره فوتبال را دگرگون کند.

به نقل از ورزش سه باشگاه های لیگ برتری قرار است در یک رای گیری شرکت کنند و موافقت یا مخالفت خود را با حذف کامل فناوری VAR در فصل آینده مسابقات لیگ برتر اعلام کنند.

لیگ برتر از سال 2019 مشغول استفاده از VAR است. با اینکه اکثر کارشناسان معتقدند فناوری باعث دقت بیشتر تصمیم های داوری شده و در نهایت حق را حق دار می رساند ولی برخی اشتباهات عجیب و غریب VAR به خصوص در انگلیس باعث شده این فناوری منتقدان بسیاری هم داشته باشد.

فصل جاری به خصوص با اشتباهات متعدد و جنجال های دایمی VAR همراه بود. این اشتباه ها باعث شد روز به روز بر تعداد هوادارانی که مخالف استفاده از فناوری در فوتبال بودند افزوده شود. در نهایت این مخالفت به مدیران باشگاه ها رسید و اتلتیک می گوید با اینکه مشخص نیست در رای گیری چه رخ خواهد داد، ولی این را می دانیم که برخی از باشگاه ها به وضوح مخالف VAR هستند.

شروع کننده حذف VAR کدام باشگاه است؟

باشگاه لیگ برتری وولورهمپتون با ارسال درخواستی رسمی خواهان برگزاری رای گیری برای پایان VAR در نشست باشگاه ها شده است. طبق آیین نامه این جلسات وقتی درخواستی رسمی به دبیرخانه نشست برسد و خواهان رای گیری همگانی بشود این رای گیری باید در اولین جلسه شورای باشگاه ها انجام بشود.

بیست باشگاه لیگ برتری روز 6 ژوین برای برگزاری اجلاس سالانه خود در هاروگیت گرد هم می آیند و به درخواست وولوز درباره حذف VAR رای خواهند داد.

باشگاه وولورهمپتون با اعلام رسمی اعلام درخواستش بیانیه ای منتشر کرد و نوشت: “باشگاه وولورهمپتون بعد از بررسی دقیق و با احترام به لیگ برتر و کمیته داوران و دیگر رقبا تصمیم گرفت درخواست رای گیری برای حذف VAR را ارایه بدهد. ما نمی خواهیم شخص یا نهادی را سرزنش کنیم. همه ما به دنبال بهترین نتیجه برای فوتبال هستیم. همه ذی نفعان سخت تلاش کردند تا ورود فناوری به فوتبال باعث بهبود شرایط شود ولی بعد از پنج فصل استفاده از VAR در لیگ برتر زمان آن رسیده که درباره آینده این فناوری و لیگ برتر بحثی سازنده و حیاتی داشته باشیم. موضع ما این است که برای اضافه شدن درصدی اندک به دقت در تصمیمات داوری نمی ارزد که روح فوتبال را مخدوش کنیم در نتیجه رسما خواهان حذف VAR از فصل 25-2024 لیگ برتر هستیم”.

برای اینکه در رای گیری ماه ژوین این درخواست وولوز به قانون تبدیل شود باید از 20 باشگاه لیگ برتری دست کم 14 باشگاه به این پیشنهاد رای مثبت بدهند.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فوری: رای گیری برای حذف کامل VAR از فوتبال" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فوری: رای گیری برای حذف کامل VAR از فوتبال"، کلیک کنید.