قالیباف حمله تروریستی در روسیه را محکوم کرد

قالیباف حمله تروریستی در روسیه را محکوم کرد

رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به رییس مجلس روسیه، حمله تروریستی در نزدیکی مسکو را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آزیلاز، محمدباقر قالیباف، رییس مجلس در پیامی به رییس مجلس روسیه، حمله تروریستی در نزدیکی مسکو را محکوم کرد.

متن پیام محمدباقر قالیباف رییس مجلس به رییس دومای دولتی مجلس فدرال فدراسیون روسیه به شرح زیر است.

«جناب آقای ویاچسلاو والودین

رییس محترم دومای دولتی مجلس فدرال فدراسیون روسیه

عالی جناب.

با کمال تاسف و تالم، از وقوع حادثه تروریستی در شهر مسکو و جان باختن و مجروح شدن جمع کثیری از شهروندان تان مطلع شدم.

اینجانب ضمن محکومیت شدید این جنایت هولناک، مراتب تاثر و همدردی عمیق خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران را به جناب عالی و نمایندگان محترم دومای دولتی، دولت و مردم روسیه اعلام می دارم.

همانگونه که استحضار دارید ریشه کنی تمامی اشکال تروریسم، نیازمند تلاش جمعی جامعه بین المللی و همکاری همه کشور ها برای مبارزه جدی با تروریسم به عنوان راهبردی موثر در تحقق صلح جهانی است.

جمهوری اسلامی ایران ضمن همبستگی با دولت و ملت روسیه، آمادگی کامل خود را برای همکاری با همه کشور های مستقل در رسیدن به راه حل جامع برای مبارزه با این پدیده شوم، اعلام می دارد. با اغتنام از فرصت، برای جناب عالی، خانواده های قربانیان و بازماندگان این حادثه ناگوار، از درگاه خداوند منان، صبر و آرامش و برای همه مجروحان، شفای عاجل مسیلت می نمایم.»

به گزارش آزیلاز، جمعه سه فرد مسلح پس از تیراندازی به سمت حاضران در کنسرت، نارنجک و بمب آتش زا پرتاب و باعث آتش سوزی در محل کنسرت شدند.

به گزارش اسپوتنیک، افراد مسلح با لباس شبه نظامی به طبقه همکف تالار کروکوس مسکو حمله کردند و با سلاح های خودکار تیراندازی کردند.

سرویس امنیت فدرال روسیه اعلام کرد که در این حادثه، 62 نفر کشته شده و بیش از 100 نفر دیگر زخمی شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قالیباف حمله تروریستی در روسیه را محکوم کرد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قالیباف حمله تروریستی در روسیه را محکوم کرد"، کلیک کنید.