قداست سرزمین کربلا به وجود مبارک «امام حسین (ع)» است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

قداست سرزمین کربلا به وجود مبارک «امام حسین (ع)» است - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، حجت الاسلام سید عبدالهادی رکنی حسینی یکشنبه شب در مراسم شب دوم محرم در حسینیه سید الشهدا گناوه با اشاره به روایتی از امام سجاد درباره فضیلت سرزمین کربلا اظهار داشت: اگر چه همه زمان‌ها و مکان‌ها مخلوقات خالق هستی هستند اما زمان‌ها و مکان‌هایی نیز وجود دارد که دارای فضیلت‌هایی هستند مانند شب قدر یا سرزمین مکه یا عرفات دارای ویژگی‌های خاص هستند که آنها را بر سایر مکان‌ها و زمان‌ها فضیلت و برتری می‌دهد و ممتاز می‌کند.

امام جمعه گناوه افزود: برخی از زمان و مکان‌ها می‌تواند به خاطر برخی از ویژگی‌ها نسبت به سایر زمان‌ها و مکان‌ها فضیلت و برتری پیدا کند و یکی از سرزمین‌های مقدس کربلا است.

وی یادآور شد: کربلا، قبل از آمدن امام حسین (ع) به این سرزمین نیز دارای حوادث گوناگونی بوده است اما به دلیل وجود مبارک امام حسین (ع) به زمینی مبارک، مقدس که دربرگیرنده جسم پاک آن حضرت است، مبدل شد که پیکر مطهر آن حضرت و شهدای کربلا در آن جای گرفت.

وی گفت: پیامبر (ص) و وجود مبارک امیر المومنین علی (ع) و پیامبران الهی از این سرزمین و قداست آن خبر داده‌اند.

وی بیان کرد: سرزمین کربلا به وجود مبارک امام حسین (ع) آن قدر تقدس پیدا می‌کند که خاک و تربت آن حضرت شفای دردها است و این تربت بر همه خاک‌ها شرافت می‌یابد.

امام جمعه گناوه ادامه داد: اگر چه دشمنان بسیار تلاش کردند تا نام امام حسین (ع) را از بین ببرند و بارها مرقد مطهر آن حضرت را تخریب کردند ولی هیچ گاه موفق نشدند و نتوانستند مردم را از آن حضرت جدا کنند و هر سال این سرزمین زیارتگاه میلیون‌ها زائر و عاشق امام حسین (ع) است.

وی بیان کرد: این سرزمین وعده گاه امام حسین (ع) است و این زمین از آن حضرت است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قداست سرزمین کربلا به وجود مبارک «امام حسین (ع)» است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قداست سرزمین کربلا به وجود مبارک «امام حسین (ع)» است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.