قرعه کشی برنامه مناظره های انتخابات ریاست جمهوری در رسانه ملی آغاز شد

با حضور نماینده نامزدها و رییس رسانه ملی؛

قرعه کشی برنامه مناظره های انتخابات ریاست جمهوری در رسانه ملی آغاز شد

آیین قرعه کشی برنامه مناظره های انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، در رسانه ملی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آزیلاز، آیین قرعه کشی برنامه مناظره های انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، امشب 20 خرداد ماه با پخش سرود ملی و تلاوت قرآن کریم با اجرای استاد پورزرگری آغاز شد، این برنامه از شبکه یک سیما و آزیلاز سیما در حال پخش است.

حضور چهره های فرهنگی و سیاسی

در این مراسم چهره های فرهنگی، سیاسی و هنری و نماینده نامزدها همچنین رییس رسانه ملی حضور دارند.

توسل به امام رضا (ع) و آغاز رسمی انتخابات در رسانه ملی

اجرای این برنامه بر عهده مجید یراقبافان است. او از حاضران درخواست کرد با توسل به امام رضا(ع ) و پخش مستقیم صلوات خاصه از صحن رضوی برنامه را آغاز کند.

راهبرد تحولی رسانه ملی بر هویت محوری و عدالت گستری استوار است

پیمان جبلی رییس رسانه ملی در ابتدای این مراسم ضمن تبریک حلول ماه ذی الحجه و حجی مقبول برای حجاج بیت الله الحرام و تسلیت شهادت شهدای خدمت، اظهار کرد: آنچه در حماسه باشکوه بدرقه این شهدا مشاهده شد نشان دهنده عظمت و شکوه سرمایه مردم عزیز ما و ملت بزرگ ما که در صحنه های بزرگ به رخ جهانیان کشیده شده، بود.

وی اضافه کرد: در سازمان صدا و سیما آنچه در پوشش مراسم بدرقه شهدا دیده شد و در عملیات وعده صادق، انتخابات مجلس و همچنین انتخابات ریاست جمهوری بر اساس راهبرد تحولی رسانه ملی اتفاق افتاد که بر محور «هویت محوری» و «عدالت گستری» استوار است.

وی افزود: از جامعه نخبگان و اندیشکده ها و دانشگاه ها در طراحی برنامه ها بهره بردیم و طراحی برنامه ها بر اساس مسایل اصلی کشور، اسناد بالادستی و منویات رهبر انقلاب انجام شد.

جبلی با بیان اینکه انتظار مردم ما ارایه برنامه ها و دیدگاه ها در فضای سالم است و هرگونه بی اخلاقی می تواند شیرینی این صحنه را به تلخی تبدیل کند و این انتظار است که صحنه انتخابات آلوده به بی اخلاقی ها نشود، گفت: 5 مناظره، 3 میزگرد تخصصی و همچنین برنامه صف اول، گفت وگوی ویژه خبری و بدون تعارف و … از برنامه های تبلیغاتی نامزدها است و به هرکدام از نامزدها یک کانال اختصاصی 24 ساعته اختصاص داه شده است.

مردم توقع دارند رییس جمهور منتخب مانند شهید رییسی به فکر مردم و مطیع امر رهبر باشد

در ادامه با مادر «شهید مهدی زین الدین» ارتباط مستقیم گرفته شد و وی با اشاره به بداخلاقی های انتخاباتی و اشاعه فحشا آن را حرام دانست و گفت: در ایام تبلیغات انتخاباتی از نامزدها انتظار داریم رضای خدا را مد نظر قرار دهند. 

وی اضافه کرد: امروز شرکت در انتخابات یعنی مشت محکم بر دهان صهیونیستها؛ باید امروز به افراد با صداقت رای داد چرا که امانتی بر عهده آنها نهاده می شود در مسیر خدا و بدون خیانت باشد.

مادر این شهید ادامه داد: بخاطر تمام خونهای شهدا و حتی رییس جمهور شهید، شرکت امروز در انتخابات مشت محکم بر دهان دشمنان و حمایت از زنان و کودکان در غزه است. خانواده شهدا توقع دارند مسیول منتخب از هر جهت به مانند شهید رییسی به فکر مردم بوده و مطیع امر رهبر باشد. 

در ادامه سید محمدتقی شاهچراغی رییس ستاد انتخابات کشور به بیان مواردی از قوانین انتخابات پرداخت.  

دعوت پدر شهید از مردم برای شرکت در انتخابات؛ فرد منتخب باید خدمتگزار مردم باشد

در ادامه پدر شهید محمد حسن برآهویی از سیستان و بلوچستان گفت: فرد رییس جهور نباید برای مردم بال باشد او باید خدمتگذار باشد، ما رای میدهیم و توقع داریم همه در انتخابات شرکت کنند و بهترین فرد خدمتگزار و جان نثار را انتخاب کنند ، فردی که راه شهدا را ادامه دهد، چرا که انقلاب با شهدا جان گرفت و این شهدا هستند که نظام جمهوری اسلامی را نگه می دارند.

در بخش دیگر کلیپی از شهید جمهور ، خادم الرضا، شهید سیدابراهیم رییسی پخش شد.

در ادامه زمان بندی برنامه تبلیغاتی شش نامزد برای حاضران به نمایش در آمد، البته هر نامزد شماره ای خواهد داشت تا قرعه کشی بر مبنای آن انجام شود. در این بخش از فرزند شهید «حسین پورجعفری» دعوت شد تا آغازگر قرعه کشی باشد، اولین انتخاب اختصاص به نام حجت الاسلام مصطفی پور محمدی داشت تا با عنوان نامزد شماره یک شناخته شود.

در بخش دیگر شهره پیرانی همسر شهید رضایی نژاد قرعه دوم را برداشت، در این مرحله از داخل گوی نام مسعود پزشکیان خارج شد، تا با حضور نماینده وی شماره این نامزد مشخص شود از این رو شماره دو متعلق به مسعود پزشکیان اعلام شد.

مادر شهید افشاری در بخش دیگر گوی سومین نامزد را انتخاب کرد ، در این بخش نام سعید جلیلی خارج شد و در ادامه حضور نماینده وی شماره این نامزد مشخص شد از این رو شماره پنج متعلق به سعید جلیلی اعلام شد.

پدر شهیدان کاشی در ادامه گوی را انتخاب کرد و نام امیرحسین قاضی زاده هاشمی از داخل گوی خارج شد و در این بخش نماینده این نامزد هم گوی مربوط به شماره را انتخاب کرد تا نام قاضی زاده هاشمی در جدول با عدد چهار شناخته شود.

 

 

پنج برنامه چهار ساعته؛ پخش مستند 30 دقیقه ای از رسانه ملی

بر اساس این گزارش، مناظره های انتخاباتی این دوره از ریاست جمهوری در 5 برنامه 4 ساعته روی آنتن شبکه یک سیما می رود. این در حالی است که 6 نامزد انتخاباتی می توانند مستندهای 30 دقیقه ای خود را از شبکه های مختلف پخش کنند.

همچنین سه میزگرد برای نامزدها در تلویزیون در نظر گرفته شده که با محورهای مختلف برگزار می شود و هر نامزد در این میزگردها می تواند دو مشاور خود را به همراه داشته باشد.

برنامه تبلیغاتی نامزدها در رسانه ملی تا دقایقی دیگر مشخص خواهد شد.  

براساس این گزارش، طبق دستور شورای نگهبان به ستاد انتخابات کشور، انتخابات به صورت دستی برگزار خواهد شد.

این گزارش در حال به روز رسانی است…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قرعه کشی برنامه مناظره های انتخابات ریاست جمهوری در رسانه ملی آغاز شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قرعه کشی برنامه مناظره های انتخابات ریاست جمهوری در رسانه ملی آغاز شد"، کلیک کنید.