قهوه گانودرما برای کم خونی

قهوه گانودرما نوعی نوشیدنی به صورت پودر فوری است که حاوی پودر قهوه و عصاره قارچی به نام «گانودرما» است. خواص درمانی دارد و به نام های « «رِیشی» یا «لینگژی» هم شناخته می شود. در ساخت این قهوه از مواد دیگری مانند: شکر، و گیاهان دارویی هم بهره می برند. گفته می شود که این قهوه ی جذاب هم مفید است و هم علاوه بر مزایای زیادی که دارد در ترک و کم کردن قهوه ی مصرفی عادی به شما کمک می کند. یعنی دیگر قهوه عادی مصرف نمی کنید، اما انرژی مورد نیاز از قهوه را، «گانودرما» در اختیارتان قرار می دهد.

تاثیر قارچ گانودرما بر کم خونی | ایران گانودرما

تبلیغات زیادی درباره ی مزایای این قهوه در رسانه ها مطرح می شود، اما هنوز هیچ یک از پشتوانه ی علمی برخوردار نیستند. در تولید قهوه «گانودرما» از ترکیب دانه های قهوه تفت داده شده و عصاره ی قارچ قرمز گانودرما استفاده می شود. این قهوه که در قرن های متمادی در چین مورد استفاده بوده، به داشتن مزایای فراوان هم شهرت داشته است.

چرا مردم از قهوه گانودرما استقبال می کنند؟

طرفداران قهوه گانودرما مدعی هستند که مصرف این قهوه باعث افزایش ایمنی بدن، کمک به ، ، ، و بنیه، کاهش ، کاهش التهاب و ، معکوس کردن فرایند پیری و بهبود گردش خون می شود. ضمن اینکه منبعی غنی از است. جهت خرید گانودرما برای زگیل تناسلی با شماره های درج شده تماس بگیرید.

خواص قهوه گانودرما چیست؟

تا به امروز هیچ یک از دانشمندان، آزمایشی درباره ی اثبات خواص قهوه گانودرما انجام نداده اند. اما برخی پژوهش های مقدماتی نشان می دهد که این قهوه مزایایی هم دارد.

برای مثال در سال 2016، انتشار مقاله ای که 5 پژوهش درباره ی قارچ «گانودرما» را مرور کرده بود، نشان داد که این ماده می تواند به عنوان جایگزینی برای درمان های سنتی استفاده شود. زیرا ظرفیت زیادی برای افزایش میزان پاسخ گویی تومور و دارد. البته این پژوهش که در نشریه ی به چاپ رسیده بود، برای اثبات ادعای خود به شواهد کافی دست پیدا نکرد و نتوانست این قارچ را به عنوان درمانی برای معرفی کند.

به طور کلی، پژوهش ها نشان می دهند که فواید قهوه گانودرما برای بدن شامل موارد گوناگون است. در تحقیقی در سال 2006 به خواص قهوه گانودرما در جلوگیری از بیماری های مزمن (مثل و انواع ) اشاره شده بود. البته ناگفته نماند که مصرف قهوه اثرات دیگری نظیر افزایش فشار خون (عامل اصلی ایجاد ) را هم به همراه دارد.

هرچند گفته می شود که «گانودرما» به درمان و مشکلات قلبی کمک می کند، اما مطالعه ای در سال 2015 که آن هم در نشریه بنیاد همیاری کاکرین منتشر شد، نتوانست شواهدی برای اثبات اثرگذاری گانودرما در درمان عوامل خطرناک در ایجاد بیماری های قلبی-عروقی در افراد مبتلا به مطرح کند.

  • وجود مقادیر زیادی آنتی اکسیدان در این قهوه باعث تقویت سیستم ایمنی می شود و به این دستگاه کمک می کند تا با ویروس ها و باکتری ها بجنگد. طرفداران این قهوه مدعی اند که این ویژگی ها باعث بالا، تقویت کبد، رفع مشکلات ریوی و حمایت و حفاظت از سیستم تنفسی و گردش خون می شود.
  • مدعیانِ مفیدبودن این قهوه می گویند که مصرف آن باعث پیشگیری از بیماری هایی مانند: دیابت، اختلالات شُش، و حتی سرطان می شود.
  • گفته می شود که وجود برخی مواد در قهوه گانودرما به جریان افتادن اکسیژن در بدن کمک می کند. در نتیجه، انرژی و توان بدن افزایش پیدا می کند و از میزان استرس هم کاسته می شود. همه ی این مزایا درحالی به وجود می آید که هیچ یک از عوارض مصرف قهوه عادی هم در فرد به وجود نمی آید. تاثیری که این قهوه با ایجاد نشاط و حس سلامت در بدن به وجود می آورد، باعث رفع مشکلات روحی و می شود.
  • وجود ویژگی های آرامش بخشی قهوه گانودرما باعث رفع استرس است و به درمان هم کمک می کند.
  • این قهوه خواص آرایشی هم دارد و برای رفع عیوب پوستی مانند: آکنه، جای زخم و خطوط هم مورد استفاده است و در رفع آسیب های ناشی از نور خورشید هم کاربرد دارد. ضمن اینکه پوست را مرطوب و شاداب نشان می دهد.
  • قهوه گانودرما به تقویت حافظه، کاهش تنش و تقویت تمرکز هم کمک می کند و در درمان یا تباه کننده مانند: و کاربرد دارد.

عوارض جانبی مصرف قهوه گانودرما چیست؟

راجع به مضرات این ماده هم اطلاعات چندانی فعلا در دست نیست. اما امکان بروز عوارضی نظیر: خشکی بینی، گلو و با مصرف آن وجود دارد. اگر مایل هستید که قهوه «گانودرما» را امتحان کنید، به ویژه اگر قرص ، داروی ضدانعقاد خون، داروی ضدپلاکت مصرف می کنید یا تحت درمان سرطان هستید، حتما با پزشک خود درباره ی عوارض قهوه گانودرما صحبت کنید.

یادتان باشد که مصرف زیاد باعث افزایش ضربان قلب و به هم ریختن نظم خواب می شود. ضمن اینکه معده را اذیت می کند و موجب برخی مانند ایجاد هم می شود. گزارش های زیادی از ابتلای افراد به بعد از مصرف محصولات گاندورما ارایه شده است. ایا قهوه برای ترک اعتیاد مفید است؟ بله قهوه گانودرما تاثیر بالایی در ترک اعتیاد دارد.

یکی از این محصولات عصاره ی قارچ گاندورما و قارچ بادامی بوده است. محصول دیگری که باعث بروز هپاتیت شده بود، پودر قارچ گاندورما یا لینگژی بوده است. این پودر هم موجب ابتلا به نوعی خطرناک و کشنده از هپاتیت است.

گزارش های دیگری هم وجود دارد که براساس آنها، در مصرف این قارچ باید دقت فراوانی به کار گرفته شود، زیرا امکان مسمویت با آن وجود دارد. از همه ی اینها گذشته، مکمل های رژیمی و گیاهی از سوی سازمان جهانی غذا و دارو مورد تایید نیستند

و مصرف آنها توصیه نمی شود؛ زیرا آزمایش هایی که روی داروهای شیمیایی انجام می گیرد روی این مواد انجام نمی شود. در بعضی موارد هم در محصولاتی که با این قارچ تولید می شود، موادی به کار می رود که روی برچسب آنها عنوان نشده و همین باعث بروز عوارض جانبی مختلف می شود.

ویتامین های مهم قارچ گانودرما در رفع کم خونی

ویتامین های قارچ گانودرما شامل خانواده B است به طوری که بر روی سیستم عصبی بدن اثر می گذارد و سبب سلامت پوست می شود و به طور کلی بر روی بافت های بدن اثر گذار است. این ویتامین به صورتی است که می تواند سبب تشکیل اسیدهای چرب ضروری در بدن می شود و در نهایت در درمان کم خونی بسیار اثرگذار است.

این ویتامین ها سبب می شود که از بروز ضایعات در مغز جلوگیری صورت بگیرد. در صورتی که بتوانید روش های صحیح استفاده از قارچ گانودرما را در نظر بگیرید می توانید از حد بالای ویتامین آن استفاده کنید.

افراد دیابتی در معرض کم خونی هستند. این افراد می توانند با مصرف قارچ گانودرما تا حد زیادی جلوی این مشکل را بگیرند. قارچ گانودرما به صورتی عمل می کند که خستگی بدن را رفع می کند. در واقع این قارچ به صورتی است که سبب می شود انرژی از دست رفته بدن تا حد زیادی جبران شود.

بیوتین های موجود در قارچ گانودرما

در قارچ گانودرما یک سری مواد مانند بیوتین وجود دارد که سبب می شود بدن در وضعیت سوخت و ساز درست قرار بگیرد و به طور کلی این رویکرد بدن را به شکلی پیش می ببرد که انرژی آماده شود. از سوی دیگر در قارچ گانودرما اسید فولیک نیز وجود دارد که سبب سوخت و ساز پروتیین می شود و مواد اصلی ژن ها را نیز در بر می گیرد.

در دنیای صنایع غذایی قارچ گانودرما بهتر است که به صورت پودر استفاده شود. در واقع این قارچ ها به صورتی عمل می کنند که بدن بتواند آن را به صورت ویژه استفاده نماید و در کم خونی و سایر ساختار آن نیز بهترین رویکرد را دارد.تاثیر بالای قهوه گانودرما و زودانزالی باعث شده این نوع قهوه بسیار پرطرفدار باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قهوه گانودرما برای کم خونی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی, کسب و کار ایرانی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قهوه گانودرما برای کم خونی"، کلیک کنید.

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.