لزوم اصلاح ساختار دیوان عالی کشور/ عمل به منویات رهبری – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

لزوم اصلاح ساختار دیوان عالی کشور/ عمل به منویات رهبری - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری، در جلسه شورای معاونین با بیان اینکه برنامه های عملیاتی 1403 با جدیت هرچه تمام در سال جدید اجرایی خواهد شد، افزود: عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه تحول قضایی، شعار سال و بحث نظارت بر محاکم، اولویت کاری ما در سال جدید خواهد بود.

وی با اشاره به حضور حماسی مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس، گفت: ملت انقلابی ما همیشه محور حمایت از مقاومت بوده اند و با حضور حماسی خود در حمایت همه جانبه از مردم غزه و مردم فلسطین در صحنه هستند و هر نوع کمک و مساعدتی که نیاز باشد به مردم مظلوم غزه خواهند داشت و در راهپیمایی روز جهانی قدس حماسه ای بزرگ آفریدند.

رییس دیوان عالی کشور بیان کرد: ملت ایران، یک روز قدس به یادماندنی را خلق کرد و بنده به سهم خود دست این مردم را می بوسم که در مواردی که لازم است حضور داشته باشند از پشتیبانی نظام دست نمی کشند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با تشکر از خدمات ارزنده معاونین در سال گذشته بر شناسایی نقاط ضعف و قوت عملکرد سال 1402 تاکید کرد و اظهار امیدواری کرد که برنامه های عملیاتی 1403 با جدیت هرچه تمام در سال جدید اجرایی شود.

وی افزود: تحول در دیوان عالی کشور نیازمند مساعدت و تلاش مضاعف همکاران و ریل گذاری برنامه ها در جهت کاهش ورودی پرونده ها و افزایش کیفیت کار شعب خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به ابلاغ برنامه های تحولی قوه قضاییه در روزهای پایانی اسفند ماه سال 1402 که به تایید رییس قوه قضاییه رسیده است، اظهار کرد: مجموعه اقدامات در دیوان عالی کشور بر اساس برنامه تحولی سال 1403 و برنامه ابلاغی تحول قوه قضاییه با جدیت هر چه بیشتر پیگیری خواهد شد.

رییس دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: عمل به منویات رهبر معظم انقلاب در حوزه تحول قضایی و شعار سال و بحث نظارت بر محاکم اولویت کاری ما در سال جدید خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری ادامه داد: رسیدگی به پرونده های اقتصادی را در جهت تحقق شعار سال در اولویت قرار دهید و در این راستا با روسای دادگستری ها مکاتبات و جلسات لازم را برگزار کنید تا چنانچه یک شرکت تجاری یا سرمایه گذار گره حقوقی داشت؛ هرچه زودتر این مشکل مرتفع شود چراکه این امر می تواند در رونق اقتصادی تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح ساختار در مجموعه دیوان عالی کشور، اضافه کرد: نوسازی در نیروهای دیوان عالی کشور در سال جدید در دستور کار خواهد بود و مقدمات آن فراهم شده است که نیروهای جدید و توانمند در مجموعه به کار گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در پایان با تقدیر و تشکر مضاعف از زحمات همکاران دیوان عالی کشور در سال گذشته، خاطرنشان کرد: ان شاءالله خداوند به همه شما توفیق دهد که بتوانیم در این مجموعه به بهترین شکل ممکن ادای وظیفه کنیم و بروز و ظهور بهتری از دیوان عالی کشور در مجموعه دستگاه قضایی داشته باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم اصلاح ساختار دیوان عالی کشور/ عمل به منویات رهبری – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم اصلاح ساختار دیوان عالی کشور/ عمل به منویات رهبری – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.