لیگ فوتبال زنان از دریچه آمار؛ بم عناوین را درو کرد

لیگ فوتبال زنان از دریچه آمار؛ بم عناوین را درو کرد

بررسی آماری لیگ برتر فوتبال زنان نشان می دهد که تیم بم در بسیاری از فاکتورها تیم برتر بوده است.

به گزارش آزیلاز، خاتون بم چهارشنبه، 22 فروردین جام قهرمانی لیگ برتر فوتبال زنان را بالای سر برد تا پرونده این دوره از رقابت ها هم بسته شود. در این دوره ملوان بندرانزلی هم عنوان نایب قهرمانی را به دست آورد.

بازیکنان بم در این فصل یکی از تلخ ترین اتفاقات را تجربه کردند. آنها ملکیا محمد هم تیمی خود را در سانحه رانندگی از دست دادند و سیاه پوش شدند. هرچند ملیکا را در جشن قهرمانی کنار خود نداشتند اما مادر ملیکا کنارشان ایستاد و همراه با آنها جام قهرمانی را بالای سر برد.

بررسی این فصل مسابقات از دریچه آمار نشان می دهد که بم در بسیاری از فاکتورها تیم اول و شایسته قهرمانی بوده است.

در 18 مسابقه ای که انجام شده بم با 69 گل زده، بهترین خط حمله را به خود اختصاص داده و از طرف مقابل آوا تهران با 13 گل زده، ضعیف ترین خط حمله را داشته است.

از نظر دفاعی هم بم تنها هفت گل خورده که نشان می دهد بهترین دفاع لیگ را داشته اما  فراایساتیس کران فارس 61 گل دریافت کرده که ضعیف ترین دفاع را داشته است.

شاگردان مرضیه جعفری در بم تنها تیمی هستند که هیچ شکستی در این فصل نداشته اند اما فرا ایساتیس کران فارس با 14 باخت بیشترین شکست را تجربه کرده است.

بیشترین برد لیگ هم به صورت مشترک متعلق به تیم های خاتون بم و ملوان بندرانزلی است که هر کدام 14 برد کسب کرده اند اما  آوا تهران و فرا ایساتیس کران فارس هر کدام با دو برد کمترین برد را داشته اند.

همچنین زهرا قنبری بازیکن تیم خاتون بم و افسانه چترنور بازیکن تیم ملوان به صورت مشترک عنوان خانم گلی مسابقات را به دست آوردند. این دو بازیکن هر دو 19 گل به ثمر رساندند.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لیگ فوتبال زنان از دریچه آمار؛ بم عناوین را درو کرد" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لیگ فوتبال زنان از دریچه آمار؛ بم عناوین را درو کرد"، کلیک کنید.