«لی دو هی» سرمربی تیم ملی والیبال زنان ایران شد

«لی دو هی» سرمربی تیم ملی والیبال زنان ایران شد

لی دو هی از کره‌جنوبی به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال زنان ایران انتخاب شد.

به گزارش آزیلاز، پس از بررسی‌های مختلف و مذاکرات متعدد با گزینه‌های مختلف والیبال زنان دنیا، سید میلاد تقوی رئیس فدراسیون والیبال با یک مربی زن از کره‌جنوبی به توافق رسید و قرارداد همکاری امضا کرد. همچنین طی مذاکرات تقوی با فدراسیون جهانی والیبال مقرر شد تا مبلغ قرارداد این مربی از سوی FIVB با عنوان طرح توسعه فدراسیون جهانی والیبال پرداخت گردد.

بر این اساس لی دو هی در اواخر تیرماه برای جلسه حضوری با مسئولین فدراسیون والیبال و بازدید از امکانات والیبال زنان ایران راهی تهران می‌شود و تمرینات آماده سازی تیم ملی والیبال زنان ایران برای حضور در مسابقات داخل سالن آسیا با هدایت این مربی کره‌ای برگزار خواهد شد.

این مربی بین‌المللی در سال ۲۰۱۳ به عنوان مربی با تیم ملی والیبال کره جنوبی در رتبه سوم آسیا قرار گرفت و مدال برنز کسب کرد.

لی از سال ۲۰۰۵ به عنوان مربی مشغول به کار و در سال ۲۰۱۲ سرمربی تیم والیبال زنان هیوندای کره جنوبی شد. در سال ۲۰۱۳ هم به عنوان کمک مربی در تیم ملی والیبال زنان کره جنوبی مشغول به‌کار شد.

کمک مربی جی اس کلتکس کره جنوبی (۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱)، کمک مربی چئونا کره جنوبی در دو دوره (۲۰۰۵-۲۰۰۶) و (۲۰۰۸-۲۰۰۹) از دیگر فعالیت‌های این مربی است.

این مربی در دوران بازیگری در هفت دوره متوالی لیگ کره جنوبی (۱۹۹۰ تا ۱۹۹۶) عنوان بهترین پاسور را دریافت کرد و در رده‌بندی بهترین بازیکنان جهان در جایگاه ۵۹۰ قرار دارد و وی به عنوان پاسور نیز در تیم‌های گینگ بوک کره جنوبی (۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲)، سوون سیتی (۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶) و گیونگی (۲۰۰۳ و ۲۰۰۵) سابقه بازی دارد. دو دوره قهرمانی و یک مقام سومی لیگ کره و دو مقام قهرمانی و سوم کووکاپ کره جنوبی از جمله افتخارات این مربی است.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«لی دو هی» سرمربی تیم ملی والیبال زنان ایران شد" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«لی دو هی» سرمربی تیم ملی والیبال زنان ایران شد"، کلیک کنید.