ماجرای مردی که 3 قرن را به چشم دید

صورت این سرخپوست بومی آمریکا چنان دارای چین و چروک بود که برخی از اعضای جامعه او را “گوشت چروکیده” می نامیدند.

به گزارش آزیلاز، عصر ایران نوشت: اندکی پیش از مرگ رییس جان اسمیت در سال 1922، او ادعا کرد که 137 سال سن دارد. ظاهر اسمیت نیز با ادعای وی همخوانی داشت. صورت این سرخپوست بومی آمریکا چنان دارای چین و چروک بود که برخی از اعضای جامعه او را Ga-Be-Nah-Gewn-Wonce می نامیدند که “گوشت چروکیده” ترجمه می شود.

اما آیا جان اسمیت آن گونه که ادعا می کرد در سال 1785 متولد شده بود؟

پس از مرگ این بومی آمریکایی، بسیار تلاش کردند تا سن وی را تایید کنند. اسمیت گفته بود زمانی که ستارگان سقوط کردند بین 8 تا 10 سال داشت که می توانست اشاره به بارش شهابی لیونید در سال 1833 داشته باشد. اما در این صورت، سن اسمیت در زمان مرگ به 100 سالگی نزدیک شده بود و 137 سال سن نداشت.

این سرخپوست همچنین ادعا کرد که نبردهایی که پیش از آغاز قرن نوزدهم رخ داده بود را به یاد می آورد و در جنگ 1812 بین آمریکا و امپراتوری بریتانیا شرکت داشته است. اگر این ادعا درست باشد، اسمیت در آن زمان حدودا 18 سال بوده که تاریخ تولد وی را به سال 1794 نزدیک می کند. از این رو، سن وی در زمان مرگ حدود 128 سال بوده که همچنان چشمگیر است.

صرف نظر از سن واقعی اسمیت، به نظر می رسد که او یک زندگی فعال و طولانی را دنبال کرد. بنابر گزارش ها، وی هشت بار ازدواج کرده بود، از تصادف قطار جان سالم به در برده بود و تا آخرین روزهای زندگیش نیز همچنان بازدیدکنندگان را با داستان های خود سرگرم می کرد.

ماجرای مردی که 3 قرن را به چشم دیدماجرای مردی که 3 قرن را به چشم دید

اگر ادعای اسمیت درباره سنش را درست در نظر بگیریم، وی شاهد آغاز و پایان قرن نوزدهم بود. در واقع وی در قرن هجدهم به دنیا آمد، قرن نوزدهم را پشت سر گذاشت و در قرن بیستم از دنیا رفت.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای مردی که 3 قرن را به چشم دید" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای مردی که 3 قرن را به چشم دید"، کلیک کنید.