ماهی ایرانی به پاریس می رود؟

شناگر طلایی ایران در آسیا در مورد کسب مدالش در فیلیپین گفت و در خصوص کسب سهمیه المپیک پاریس صحبت کرد.

سامیار عبدلی شناگر جوان و آینده دار ایران که موفق شد برای نخستین بار در تاریخ مسابقات رده های سنی شنا قهرمانی آسیا، نشان طلای شنای سرعت را کسب کند، در گفت وگو با آزیلاز، با اشاره به اینکه خداراشکر می کنم که برای اولین بار توانستیم موفق به کسب این مدال شویم، اظهار کرد: راضی هستم از مدالی که کسب کردم اما شاید رکوردم می توانست بهتر باشد.

وی ادامه داد: شاید به دلیل شروع یا پایان ضعیف نتوانستم رکورد ملی را که متعلق به خودم بود جابجا کنم اما خداراشکر که در نهایت توانستم به مدال طلا برسم.

دارنده مدال طلای 50 متر آزاد رده سنی بالای 18 سال در مسابقات قهرمانی رده های سنی آسیا در فیلیپین 2024، با بیان اینکه سطح مسابقات بسیار بالا و رقابت خیلی فشرده بود، خاطرنشان کرد: در مسابقه نهایی با نفر دوم 0.04 و با نفر سوم 0.07 ثانیه اختلاف زمانی داشتم که این مسیله نشان می دهد شنای قاره آسیا فقط مختص به چین، کره جنوبی و ژاپن نیست.

عبدلی افزود: نفر دوم از کشور ازبکستان و نفر سوم از کشور قطر بود که شنای نفر سوم بی سابقه بود و من تاکنون ندیده بودم شناگری از کشور قطر این چنین شنا کند؛ این مسیله نشان می دهد همه کشورها در آسیا در حال پیشرفت هستند و ما نیز هر روز باید در حال پیشرفت باشیم در غیر این صورت از سایر رقبا عقب خواهیم ماند.

ماهی ایرانی به پاریس می رود؟

وی با اشاره به اینکه رکوردهای ورودی نسبت به دوره های قبل خیلی سریع تر شده است و شناگران محدودی در دنیا می توانند سهیمه المپیک کسب کنند، گفت: با توجه به سخت شدن کسب سهمیه، سایر شناگران باید به سهمیه آزاد دل ببندند.

شناگر طلایی ایران در مسابقات رده های سنی قهرمانی آسیا در خصوص شانس کسب سهمیه المپیک، بیان کرد: ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد و تا اواسط تیرماه فرصت داریم و امیدواریم به مسابقات زیادی یعنی حداقل دو مسابقه اعزام شویم، کاری که همه کشورها انجام می دهند و به مسابقات زیادی اعزام می شوند.  

عبدلی افزود: در ماده 50 و 100 متر آزاد که رشته تخصصی خودم است امیدوارم بهترین شنای خود را انجام دهم و بهترین رکوردها را به جای بگذارم. برای کسب سهیمه خیلی رکوردها نزدیک است اما تمام تلاش خود را می کنم که در دو رشته بهترین عملکرد خود را داشته باشم.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماهی ایرانی به پاریس می رود؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماهی ایرانی به پاریس می رود؟"، کلیک کنید.