محصولات 16 شرکت دانش بنیان در پتروکم معرفی می شود

در پاویون شرکت های دانش بنیان نمایشگاه بین المللی ایران پتروکم که از امروز عصر با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در جزیره کیش آغاز به کار می کند، دستاوردهای 16 شرکت دانش بنیان در صنعت نفت عرضه خواهد شد.

به گزارش آزیلاز، نخستین همایش و نمایشگاه بین المللی ایران پتروکم (Iran PETROCHEM 2024) با شعار حمایت از تولید دانش بنیان در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش و با هدف معرفی آخرین دستاوردهای صنعت پتروشیمی از عصر امروز، سه شنبه 24 بهمن در مرکز نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش آغاز به کار می کند.

در این رویداد که تا روز پنجشنبه، 26 بهمن ادامه دارد، پاویون شرکت های دانش بنیان به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برپا شده است و در آن 16 شرکت دانش بنیان به معرفی محصولات و توانمندی های خود در صنعت پتروشیمی می پردازند.

محصولات این شرکت ها به این شرح است:

نرم افزارهای مدیریتی

یکی از شرکت های دانش بنیان فعالیت خود را از سال 1388 با عرضه نرم افزارهای مالی و مدیریت (ERP) آغاز کرد و در نمایشگاه پتروکم نرم افزار تهیه صورت مالی، نرم افزار تهیه صورت های مالی تلفیقی و راهکار سازمانی (ERP)خود را عرضه کرده است.

خدمات مهندسی صنعت نفت

این شرکت دانش بنیان در زمینه ارایه خدمات فنی مهندسی و پژوهشی در حوزه های تست و آزمون انواع فیلترها و مدیایی صنایع مختلف دستاوردهایی را عرضه کرده است و محصولات ارایه شده از سوی این شرکت در نمایشگاه شامل راهکار صنعت فیلتراسیون، آزمایشگاه راهبردی برای ارایه کلیه خدمات آزمایشگاهی در زمینه مواد اولیه و محصولات بخش فیلتراسیون انواع جداسازها، ماسک ها و جاذب ها است.

گِیج فشار لوله در صنعت نفت

این شرکت از سال 1384 نیازهای صنعت نفت و انرژی کشور را تامین می کند و با اتکا به دانش متخصصان داخلی اقدام به ساخت و بومی سازی انواع تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق کرده است. تولید انواع گیج فشار لوله بوردون و اختلاف فشار از محصولات این شرکت به شمار می رود که در این پاویون معرفی خواهد شد.

آداپتاسیون کلید قدرت

این شرکت از سال 1390 آغاز به کار کرد و ابتدا در حوزه بازرگانی و تامین تجهیزات و سپس در حوزه تولید ورود کرد. محصول تولید شده آن رتروفیت کلید قدرت است.

کلیدهای قدرت یکی از اجزای حیاتی در سیستم های برقی هستند که وظیفه کنترل جریان الکتریکی و قطع یا وصل کردن دستگاه ها و تجهیزات الکتریکی را بر عهده دارند. در محیط های مختلف، کلیدهای قدرت باید قابلیت سازگاری با شرایط متغیر را داشته باشند و این امر به وسیله آداپتاسیون انجام می شود. به بیان دیگر Retrofit جایگزین کلیدهای مستهلک و قدیمی است.

دستگاه مکنده صنعتی

یکی دیگر از شرکت های دانش بنیان در سال 1393 با تکیه بر 15 سال دانش و توانمندی و نیروهای متخصص و با تجربه داخلی تاسیس شد و خدمات پالایشی و پتروشیمی از جمله کاتالیست هندلینگ، تخلیه مخازن و اورهال ارایه می کند. محصول ارایه شده در این نمایشگاه، دستگاه مکنده صنعتی همراه پمپ روتس بلویر است.

این روتس بلویر در صنایع مختلف به صورت دمنده و مکنده کاربرد دارد که با روتورهای سه لوب تولید شده و به عنوان پمپ جابجایی مثبت شناخته می شود.

کمپرسورهای گازی

محققان این شرکت در زمینه تولید انواع کمپرسورهای گازهای فرآیندی، انواع سیستم های تولید گازهای صنعتی، پکیج های سرمایش فرآیندی و انواع تجهیزات هوای فشرده فعال است و کمپرسورهای اسکرو گاز فرآیندی این شرکت در نمایشگاه پتروکم عرضه شده است.

شبیه ساز صنعت نفت

این شرکت به عنوان نخستین مرکز تخصصی شبیه سازی عددی از سال 1391 شروع به کار کرد و تاکنون صدها پروژه طراحی، تحلیل و ساخت تجهیزات پیشرفته در حوزه های مختلف مهندسی مکانیک انجام داده است. طراحی، شبیه سازی و تحلیل عددی ماشین آلات صنعتی از محصولات دانش بنیان این شرکت است که در این نمایشگاه عرضه می شود.

تامین مالی در صنعت نفت

این شرکت با موضوع فعالیت سرمایه گذاری (تامین مالی)، توسعه بازار (بازاریابی و بازارسازی)، توسعه کسب و کار و توسعه فناوری در قالب فعالیت های دانش بنیان است و خدمات ارایه شده از سوی این شرکت در نمایشگاه پتروکم معرفی خواهد شد.

خدمات نگهداری و پشتیبانی

این شرکت با هدف مشاوره، اجرا و ارایه خدمات نگهداری و پشتیبانی مرکز داده تاسیس شده است. سیستم مانیتورینگ، کنترل و مدیریت زیرساخت محیطی مرکز داده ULTRANET از محصولات این فناوران است که در این نمایشگاه عرضه می شود.

تولید فرآورده های شیمیایی نفتی

فناوران یکی از شرکت ها در زمینه فرآورده های شیمیایی صنایع نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی محصولاتی عرضه کردند. محصولات شیمیایی صنایع خودروسازی، صنایع غذایی، صنایع نفت، تاسیسات حرارتی، برودتی، صنایع فلزی، حمل ونقل هوایی، دریایی و زمینی از دستاوردهای این شرکت است.

ماشین آلات پیشرفته صنعتی

این شرکت فعالیت خود را از سال 1391 در ناحیه نوآوری دانشگاه صنعتی شریف آغاز کرد و موفق به ارایه محصولات و خدمات متنوعی در زمینه طراحی و ساخت سامانه های مکاترونیکی و تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته صنعتی شده است. سامانه های پیشرفته تست، کنترل و پایلوت فرآیندی داده برداری هوشمند در این نمایشگاه عرضه می شود.

مبدل های حرارتی

این شرکت در زمینه ساخت انواع مبدل های حرارتی صفحه ای جوشی، مبدل های صفحه ای گسکتی، مبدل های پوسته و لوله، کویل فنی تیوب و کویل فنی پلیت، ایرکولر است و مبدل های حرارتی، کویل و ایرکولر این شرکت در نمایشگاه به نمایش گذاشته خواهد شد.

خدمات آزمایشگاهی صنعت نفت

یکی از شرکت های دانش بنیان قرار است در این نمایشگاه خدمات مرکز آزمایشگاهی و پژوهشی خود را عرضه کند.

پایانه راه دور

جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف با تاسیس این شرکت طراحی و تولید سامانه های پایش و کنترل در حوزه صنعت برق را در دستور کار خود قرار دادند و پایانه راه دور (RTU) برای نظارت و کنترل تجهیزات از راه دور آن در این نمایشگاه عرضه می شود.

نرم افزارهای تخصصی صنعت نفت

این شرکت سال 1378 تاسیس شد و زمینه اصلی فعالیت آن، مدیریت پروژه های صنعتی MC ، PMC و انجام مهندسی روی تجهیزات صنعتی و نفتی است. محصولات ارایه شده این شرکت در نمایشگاه شامل سیستم هوای تنفسی سیار SCBA ، انواع نرم افزارهای تخصصی مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می شود.

مبدل های حرارتی پوسته

این شرکت با بهره مندی از دانش فنی، مهندسین مجرب، اعمال نظارت های فنی مهندسی لازم و در اختیار داشتن تجهیزات کامل ساخت و تعمیر، در طی دو دهه فعالیت خود با شرکت های فعال در صنعت فولاد، نفت، گاز، انرژی، مواد غذایی، تاسیسات و … همکاری داشته است. محصول ارایه شده در نمایشگاه با عنوان مبدل های حرارتی پوسته و لوله است.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "محصولات 16 شرکت دانش بنیان در پتروکم معرفی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "محصولات 16 شرکت دانش بنیان در پتروکم معرفی می شود"، کلیک کنید.