مشکلات با «حضور فعال مردم» برطرف می شوند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

مشکلات با «حضور فعال مردم» برطرف می شوند - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، آیت الله «علیرضا اعرافی» عضو فقهای شورای نگهبان امروز در دیدار جمعی از زنان فعال اجتماعی، با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی، موقعیت و جایگاه زنان در جامعه ارتقا پیدا کرده است، اظهار کرد: امام خمینی (ره) نگاهی ویژه به ارزش های انسانی و اسلامی داشتند و بر همین اساس، فضا و چارچوب متفاوت و نوینی ایجاد شد که پیشرفت و تعالی زنان را ممکن می کرد.

رییس هیات امنای جامعه المصطغی العالمیه افزود: کشور ما چندین کلان مساله همچون مساله معیشت، تورم، جمعیت، محیط زیست، سلامت اداری و … دارد که بی تردید باید در کانون توجه دستگاه ها باشد؛ در کنار این مسایل موضوعات و مطالبات زنان نیز باید از سوی خود آنان پیگیری شود و دستگاه ها این همه مسایل را در اولویت قرار دهند.

آیت الله اعرافی ادامه داد: زنان در نگاه جامعی که مبتنی بر منطق اسلامی است باید نقش آفرینی و مشارکت اجتماعی داشته باشند؛ در موضوع مربوط به زنان سرپرست خانواده نیاز به تدابیر و حمایت قانونی و اجرایی داریم، متاسفانه در مساله طلاق هم مشکلاتی وجود دارد و البته این مشکلات گریبان زن را بیش از مرد می گیرد؛ مجلس و دولت باید تدبیرهای متناسبی برای رفع این مشکلات بیاندیشند.

مدیر حوزه های علمیه کشور افزود: صرف نظر از مشکلاتی که در کشور وجود دارد، ضریب رشد علمی و تولید دانش و نقش آفرینی زنان، شاخص های بسیار امیدبخش و خوبی را نشان می دهد.

وی ادامه داد: انقلابی به عظمت انقلاب اسلامی ایران با موج بزرگ بین المللی و تاریخی که ایجاد کرد، دستاوردهای بسیار بزرگ و عظیمی داشته و طبیعی است که در کنار این موج عظیم، مشکلاتی نیز داشته باشد که البته این مشکلات با حضور فعال مردم برطرف خواهند شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشکلات با «حضور فعال مردم» برطرف می شوند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشکلات با «حضور فعال مردم» برطرف می شوند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.