مهم ترین حوادث کشور در هفته گذشته چه بود؟

مهم ترین حوادث کشور در هفته گذشته چه بود؟

آفتاب نیوز :

بابک یکتاپرست درباره حوادث مهم هفته گذشته در کشور گفت:طی هفته گذشته از  25 فروردین ماه تا 31 فروردین ماه، 509 حادثه ویژه در سامانه 115 به ثبت رسید.

ثبت 164 حادثه ترافیکی در هفته گذشته 
سخنگوی سازمان اورژانس کشور بیان کرد: در مجموع 164 حادثه ترافیکی به ثبت رسید که منجر به مصدومیت 947 نفر شد. از این تعداد، 837 به مراکز درمانی انتقال یافتند. همچنین 110 نفر در محل حادثه درمان شدند. متاسفانه 54 نفر نیز جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به استان های پرحادثه کشور افزود: بیشترین حادثه در استان کرمان با 17 مورد بود که در این حوادث پنج نفر کشته و 99 نفر زخمی شدند. در استان خراسان رضوی نیز 145 حادثه داشتیم که 78 نفر مصدوم و سه نفر فوت شدند. همچنین در آذربایجان غربی، 78 مصدوم و پنج نفر فوتی در 13 حادثه گزارش شده است. 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در استان های خوزستان،سیستان و بلوچستان و فارس، بیشترین تعداد فوتی های تصادفات به ثبت رسیده که ترتیب 9، هشت و شش نفر بودند. 

یکتاپرست درباره حوادث مربوط به حمل و نقل عمومی نیز گفت: در هفته گذشته، چهار درصد تصادفات مربوط به این حوادث بود که در مجموع 86 نفر مصدوم و پنج نفر کشته شدند. در این بازه زمانی، چهار  نفر در تصادفات مرتبط با تریلی و کامیون کشته و 48 نفر نیز  زخمی شدند. این تصادفات نیز 9 مورد بود که معادل پنج درصد کل سوانح است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: همچنین هفت نفر در تصادفات وانت بارها کشته و 69 نفر زخمی شدند. 

یکتاپرست با اشاره به تصادفات موتورسیکلت ها نیز گفت: در این مدت، 9 تصادف موتورسیکلت نیز رخ داده که در مجموع شش نفر کشته شدند. همچنین 31 نفر هم در این تصادفات زخمی و به بیمارستان انتقال داده شدند.

به گفته وی، مهم ترین تصادف این بازه زمانی، در 27 فروردین ماه در گردنه حیران رخ داد که پنج کشته و 19 زخمی برجای گذاشت. 

مهم ترین حوادث غیرترافیکی هفته گذشته چه بود؟
وی با بیان اینکه در این بازه زمانی، 345 حادثه غیرترافیکی به ثبت رسیده است؛ افزود: این حوادث منجر به مصدومیت 447 نفر شد که 395 نفر به محل درمانی اعزام و 52 نفر در محل درمان شدند. همچنین 124 نفر جان خود را از دست دادند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: متاسفانه در هفته گذشته 26 حادثه آتش سوزی یا انفجار بر اثر نشت گاز به اورژانس اعلام شده است که در این حوادث، 59 نفر مصدوم و هشت نفر کشته شده اند. تعداد این حوادث در مقایسه با هفته گذشته بدون تغییر است. 

یکتاپرست درباره حوادث غرق شدگی نیز گفت: از این دست حوادث در هفته پایانی فروردین ماه 117 مورد داشتیم که 11 نفر کشته و 11 نفر مصدوم شده اند. نسبت به هفته گذشته این حوادث کاهش شش درصدی داشته اند. آتش سوزی یک کانکس در 30 فروردین ماه در بزرگرراه یاسینی، دو مصدوم و شش کشته برجای گذاشت که مهم ترین حادثه غیرترافیکی این هفته بود.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در حوادث جوی این بازه زمانی نیز، در مجموع 13 نفر کشته و 17 نفر زخمی شده اند. 

یکتاپرست با بیان اینکه در هفته گذشته، 36 مورد زمین لرزه رخ داده است؛ گفت: مهم ترین زمین لرزه، زلزله 4.8 ریشتری 29 فروردین ماه در 24 کیلومتری منطقه مسجد حضرت ابوالفضل(ع) استان سیستان و بلوچستان بود که خوشبختانه هیچ خسارتی نداشت. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهم ترین حوادث کشور در هفته گذشته چه بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهم ترین حوادث کشور در هفته گذشته چه بود؟"، کلیک کنید.