نخستین جشنواره بیین المللی شعر عربی «طوفان القوافی» فراخوان داد

نخستین جشنواره بیین المللی شعر عربی «طوفان القوافی» فراخوان داد

نخستین جشنواره بین المللی شعر عربی که با همکاری مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری و مرکز فرهنگی اسلامی جنوب عراق برگزار می شود، فراخوان داد.

به گزارش آزیلاز، این جشنواره شعر که در پاسداشت مقاومت مردم فلسطین برگزار می شود در موضوعات و محورهای شهدای مقاومت، قهرمانان نبرد طوفان الاقصی، بازندگان، میدان نبرد و روایت عکس و در همه قالب های شعر عربی فصیح و عامیانه برگزار می شود.

در فراخوان این جشنواره از شهیدان صالح العاروری، شهید وسام الطویل، شهید ابوتقوی السعیدی، شهید خبرنگار و هنرمند علی نسمان، شهید زن فلسطینی جمیله الشنطی، شهید کودک ریم علی بدوان معروف به (روح الروح)، شهید فعال اجتماعی محمد فایز الحسنی و همچنین از میان قهرمانان نبرد طوفان الاقصی به یحیی السنوار، محمد الضیف، بدر الدین الحوثی، سیدحسن نصرالله و چهره رسانه ای وایل دحدوح و همچنین به قوت ایمان در میان مردم غزه و امیدشان به آینده اشاره شده است.

همچنین در بخش بازندگان به بایدن به عنوان بازنده ای حامی بازنده ای دیگر، نتانیاهو آخرین نفس های شیطان، مهاجرت معکوس و خالی شدن شهرک ها و شکست سربازان، افسران و سلاح دشمن اشاره شده است و در بخش میدان نبرد به فتوحات میدانی مجاهدان، جمله به بیمارستان ها و مدارس، و تخریب منازل و حمله به آوارگان در اردوگاه اشاره شده است.

جایزه برتر این جشنواره نیز 1.5 میلیون دینار عراقی تعیین شده و در دو بخش شعر فصیح و مردمی سه جایزه جداگانه تقدیم خواهد شد.

علاقه مندان به مشارکت در این جشنواره و مسابقه می توانند آثار خود را تا 20 ماه مبارک رمضان به آدرس ایمیل daftaresher.h@gmali.com ارسال نمایند.

متن کامل فراخوان این جشنواره در اینجا قابل مشاهده است.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخستین جشنواره بیین المللی شعر عربی «طوفان القوافی» فراخوان داد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخستین جشنواره بیین المللی شعر عربی «طوفان القوافی» فراخوان داد"، کلیک کنید.