نشست توانمندسازی اقتصادی بانوان آیورا در ایران برگزار شد – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

نشست توانمندسازی اقتصادی بانوان آیورا در ایران برگزار شد - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، به همت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، اولین برنامه از مجموعه فعالیت های میدانی کارگروه توانمندسازی اقتصادی بانوان آیورا در دوره جدید ریاست ایران بر این کارگروه با بازدید سفرای کشورهای اتحادیه حاشیه اقیانوس هند (آیورا) از پژوهشگاه میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام شد.

این برنامه به همت اداره کل بین الملل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با همکاری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در راستای ماموریت معاونت به عنوان رییس کارگروه توانمندسازی اقتصادی زنان آیورا و به منظور آشنایی کشورهای حاضر در برنامه با توانمندی های بانوان و توسعه همکاری های فی مابین برگزار شد.

در بخش نخست این رویداد، از قسمت های مختلف این مرکز پژوهشی بازدید شد و مورد توجه و تحسین نمایندگان کشورهای آیورا قرار گرفت.

در بخش دوم این برنامه، نشست رسمی با حضور سفرا، نمایندگان بین الملل معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، مرکز منطقه ای علوم و انتقال تکنولوژی، و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد.

در این نشست، مدیرکل اداره بین الملل این معاونت، به شرح اقدامات جمهوری اسلامی ایران در همکاری با آیورا پرداخت و معرفی برنامه های اداره بین الملل در دور جدید ریاست کشورمان بر این کارگروه ابراز داشت: جمهوری اسلامی ایران از پیشنهادات همکاری کشورهای عضو و دستگاه های داخلی در راستای ارتقای برنامه ها و ظرفیت های کارگروه مذکور استقبال می کند.

سفرای حاضر در نشست، ضمن تشکر از فعالیت های چشمگیر و گزارش جامع اداره کل بین الملل معاونت زنان، توان افزایی زنان را از اهم سیاست ها و راهبردهای کشورهای خود خواندند و بر توسعه همکاریهای دوجانبه در زمینه زنان و خانواده و افزایش آمد و شد بین کشورها و ایران برای شناخت صحیح و دقیق از کشورمان تاکید کردند.

همچنین اختری، مشاور زنان و خانواده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به ظرفیت 70 درصدی بانوان ایرانی در بخش صنایع دستی اشاره و ابراز امیدواری کرد در گردشگری نیز از این ظرفیت بهره برداری شود.

سنجابی، رییس مرکز منطقه ای علوم و انتقال تکنولوژی، به شرح اقدامات این مرکز پرداختند.

پس از آن، ناهید مژگانی، رییس شبکه بین المللی تحقیقات صنعتی پروبیوتیک، وابسته به مرکز منطقه ای علوم و انتقال فناوری آیورا، به اهمیت محصولات پروبیوتیک برای سلامت زنان اشاره و برای هرگونه همکاری با کارگروه توانمندسازی اقتصادی بانوان آیورا در دور دوم ریاست ایران بر آن اعلام آمادگی کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نشست توانمندسازی اقتصادی بانوان آیورا در ایران برگزار شد – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نشست توانمندسازی اقتصادی بانوان آیورا در ایران برگزار شد – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.