نصایح آیت‌الله آل هاشم برای مبلغان و مؤمنان کارآمد است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

نصایح آیت‌الله آل هاشم برای مبلغان و مؤمنان کارآمد است - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، حجت‌الاسلام مهدی ذوالقدری، با خدا بودن و با مردم بودن را از نصایح حضرت آیت‌الله آل هاشم به وی عنوان کرد و گفت: این نصایح برای عموم مردم و مبلغان کارآمد است و باعث موفقیت‌های بسیار خواهد شد.

وی با اشاره به جلسه‌ای که سال گذشته به صورت شخصی خدمت شهید حضرت آیت‌الله آل هاشم رسیده است گفت: از این شهید تقاضا کردم که توصیه‌ای را به اینجانب که امام جمعه‌ای جوان هستم داشته باشد و از نصیحت پدرانه ایشان لذت ببرم؛ ایشان در پاسخ گفت دو نکته می‌گویم که این دو را هیچ وقت فراموش نکن.

امام جمعه نوربهار ادامه داد: حضرت آیت‌الله آل هاشم در توصیه اول، بر یاد خدا تأکید کرد که ذکر خدا را همیشه داشته باش و هر کاری می‌کنی برای خدا انجام بده، هر قدم را برای خدا بردار و هیچ وقت خداوند متعال را از یاد نبر.

وی در بیان دومین نصیحت شهید حضرت آیت‌الله آل هاشم گفت: ایشان گفت «خود را از مردم جدا ندان؛ اسلحه روحانیت و ائمه جمعه همین مردم هستند؛ مهمترین تکیه‌گاه روحانیت نیز مردم هستند؛ البته مردم پا به پای روحانیت از اول اسلام حرکت کرده‌اند و این باعث شده است که امروز روحانیت و ائمه جمعه تنها نباشند».

حجت‌الاسلام ذوالقدری افزود: این شهید عزیز ادامه داد «مردم همیشه همراه روحانیت بوده‌اند اما مردم، روحانی و امام جمعه‌ای که خود را از مردم جدا بداند را نمی‌پسندند و تنها می‌گذارند؛ مردم در کنار آن روحانی و امام جمعه‌ای هستند که خود را از جنس مردم می‌داند و در کنار مردم است».

امام جمعه نوربهار در تشریح سخنان شهید آیت‌الله آل هاشم گفت: ایشان مثال زد «علمای سابق که موفق بودند و با یک فتوای خود کشور را نجات می‌دادند، به دلیل همراه بودنشان با مردم بود؛ اگر این‌ها با مردم نبودند یا ارتباط ضعیفی داشتند، این فتواها هیچ اثری نداشت؛ اگر آن روز فتوایی کشوری را نجات داده است و یا امام انقلاب کرده است، مردم به خاطر مردمی بودن امام به او لبیک گفتند».

وی نصایح شهید حضرت آیت‌الله آل هاشم را نکته‌ای درس آموز برای کل مبلغین و مؤمنین ارزیابی کرد و ادامه داد: هر شخصی در هر صنف و لباسی باید خدا را در نظر بگیرد و با مردم باشد؛ بارها هم نصایح این شهید عزیز را در مجامع مختلف بیان کرده‌ام.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نصایح آیت‌الله آل هاشم برای مبلغان و مؤمنان کارآمد است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نصایح آیت‌الله آل هاشم برای مبلغان و مؤمنان کارآمد است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.