نه علاقه دارم نه بلدم

ایرنا نوشت: فاطمه مسعودی فر درباره حضور در برنامه زودیاک اظهار داشت: «برخلاف هم تیمی هایم در این برنامه، علاقه ی زیادی به بازی مافیا ندارم و به نظرم در این بازی، حرفه ای نیستم. اما دلایلی مثل عوامل، فضای دوستانه کار و نوع رفتار گروه با هم، من را ترغیب کرد که در این برنامه شرکت کنم و در بازی ها هم تلاش می کردم که از حرفه ای تر ها یاد بگیرم و بیشتر جنبه های انسانی و اخلاقی این بازی را در نظر بگیرم.»

وی افزود: «مثلا اینکه بازی به ما یاد می دهد که نباید کسی را به خاطر تصمیماتش ملامت کنیم. چون درست مثل بازی مافیا، در آن لحظه که شخصی تصمیمی می گیرد، ما از بیرون او را می بینیم و ممکن است قضاوت کنیم اما اگر خودمان را جای آن فرد بگذاریم می بینیم که شاید چاره دیگری نداشته تا بتواند تصمیم دیگری بگیرد.»

مسعودی فر از اولین تجربه حضورش مقابل دوربین گفت: «فیلم پوست، اولین تجربه کاری من بود. با اینکه من در این فیلم، سکانس های زیادی نداشتم اما کاراکتر مارال تعیین کننده مسیر دیگر کاراکتر ها بود و حضورش در دیالوگ ها حس می شد.»

بازیگر فیلم سینمایی «پوست» از دلیل روند رو به رشدش در فضای حرفه ای بازیگری و هم بازی شدن با بازیگران باتجربه تر و نام آشنا در پروژه های مختلف گفت و اذعان داشت: «بعد از فیلم پوست، از دفتر آقای فتحی با من تماس گرفتند که برای تست سریال جیران به دفترشان بروم. ما دو سه هفته پیاپی فیلمنامه می خواندیم که همان تست من بود و بعد از آن، آقای فتحی من را انتخاب کردند. نقش سارای گرجی برای من بسیار تجربه خوب و شیرینی بود.»

وی در ادامه افزود: «می توانم این روند را به قانون جذب گره بزنم. رسیدن من به چیزهایی که می خواستم از گذشته، با تصور این جایگاه شروع شد. به نظرم هر شخص اگر در مسیر خواسته هایش زیست کند، هر طور شده راهش پیدا می شود و به هدفش خواهد رسید. من به شناخت آدم ها، خیلی علاقه دارم. از نظر من هر آدم مثل یک کتاب یا یک فیلم سینمایی است که زندگی خاص خودش را دارد و یک عقبه و تجربیاتی دارد که شناخت آن برای من بسیار جذاب و لذتبخش است. حالا در این مسیر، آن فردی که سر راه ما قرار می گیرد، می تواند هر کسی باشد. با این نوع نگاه، ارتباط گرفتن و تعامل با آدم ها برای من کار لذتبخش در عین حال چالش برانگیزی است. این درباره همکاری من با بازیگران با تجربه تر صدق می کند.»

مسعودی فر گفت: «برای مثال من سر ضبط جیران از همکاری با دیگر بازیگران که در پروژه بودند لذت می بردم در صورتی که قبل از اینکه کار شروع شود، کمی ترس داشتم از قرار گرفتن روبروی آن ها اما بعد از جلسه اول فیلمبرداری، از خاکی بودن و متواضع بودن آنها لذت بردم و به نوعی کار در کنار هرکدام از آن ها برا من یک کلاس و تجربه بازیگری بود.»

وی به اختلاف نظرهای موجود بین بازیگران برای حضور در شوهای مختلف اشاره و تشریح کرد: «متاسفانه یک چند دستگی بین بازیگران ایجاد شده که به برخی از همکاران می گویند در ریالیتی شو شرکت نکنید، با فلانی کار نکنید یا اینجا نروید و آنجا بروید و…. این چند دستگی باعث شده که آدم ها خودشان و مسیری که می خواهند در آن قدم بردارند را گم کنند و این کار قدرت تصمیم گیری همسالان ما را تحت تاثیر قرار داده است.»

نه علاقه دارم نه بلدم

فاطمه مسعودی فر – بازیگر مجموعه «جیران»

بازیگر سریال «جیران» افزود: «همه دوست داریم کار کنیم و تجربه کنیم. حالا چه در تیاتر، چه در سریال، چه فیلم سینمایی و هر آن چیزی که هست. ما به عنوان بازیگر entertainer هستیم یعنی کارمان میزبانی و سرگرم کردن مخاطب است. به نظر من هرکسی مسیول انتخاب های خودش است و به راحتی باید بتواند در خصوص تجربیاتش تصمیم بگیرد. از طرف دیگر هم فکر می کنم این ریالیتی شوها برای انتخاب بازیگر، راه خوبی است. چون ادبیات بازیگر، سوادش، مدل حرف زدنش، تعاملش با دیگران و در کل، شخصیتش را می توانی زیر نظر داشته باشی و بسنجی که کلیت شخصیتش به آن نقش مد نظر می خورد یا نه.»

مسعودی فر ایجاد تنوع در تولیدات پلتفرم ها را نیز ضروری دانست و دلایل آن را اینگونه مطرح کرد: «ما در ایران، هشتاد میلیون جمعیت داریم که هر کسی سلیقه خاص خودش دارد. در حوزه سرگرمی های تصویری هم هر شخص، طرفدار یک ژانر است. به نظر من تنوع تولید و پخش برنامه در پلتفرم های نمایش خانگی خیلی بهتر است و دست مخاطب را برای انتخاب محتوا باز می گذارد.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نه علاقه دارم نه بلدم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نه علاقه دارم نه بلدم"، کلیک کنید.