نوای نِی جمشید عندلیبی هنوز در گوش ما می پیچید

نوای نِی جمشید عندلیبی هنوز در گوش ما می پیچید

مدیرعامل بنیاد رودکی در پیام تسلیتی تصریح کرد: مرحوم جمشید عندلیبی از نوازندگان برجسته ی نی بود که نوای اجراهایش در تالار وحدت هنوز در گوش های ما می پیچد.

به گزارش آزیلاز، مدیرعامل بنیاد رودکی در پیامی درگذشت نوازنده پیشکسوت نی را تسلیت گفت.

بنا بر اعلام روابط عمومی بنیاد رودکی، متن این پیام به این شرح است:

«هوالباقی

شد یکی نِی از نِیِستانی جدا

جان ز جسمی، جسمی از جانی جدا

مرحوم جمشید عندلیبی از نوازندگان برجسته ی نی بود که نوای اجراهایش در تالار وحدت هنوز در گوش های ما می پیچد؛ نوایی که در آثاری چون «میهمان تو»، «پاییز نیزار» و «مونس جان» جاری و در «نی نوا» ماندگار شد؛ و دست آخر «هر کسی کو دور ماند از اصل خویش / باز جوید روزگار وصل خویش»

درگذشت این هنرمند فقید موسیقی ایرانی را به جامعه هنری و خانواده ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند رحمان برایشان علو درجات و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی مسالت می نمایم.

محمد اله یاری فومنی

مدیرعامل بنیاد رودکی»

جمشید عندلیبی نوازنده برجسته ساز نی، اسفند 1336 در سنندج متولد شد.

وی در طول زندگی خود علاوه برتولید چندین اثر موسیقیایی در پروژه های بسیاری همکاری داشته است.

آلبوم های «میهمان تو»، «پاییز نیزار» و «مونس جان» از جمله فعالیت های او در زمینه آهنگسازی است.

تک نوازی نی پروژه ماندگار «نی نوا» اثر حسین علیزاده هم به عهده مرحوم عندلیبی بوده که بسیاری از مخاطبان موسیقی این هنرمند را با چنین اثر معتبری می شناسند.

عندلیبی صبح امروز 15 اسفندماه چشم از جهان فرو بست.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نوای نِی جمشید عندلیبی هنوز در گوش ما می پیچید" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نوای نِی جمشید عندلیبی هنوز در گوش ما می پیچید"، کلیک کنید.