نگاه غرب و شرق به زنان دارای ایرادات جدی است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

نگاه غرب و شرق به زنان دارای ایرادات جدی است - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، روز سه شنبه 24 بهمن نشست هم اندیشی بایسته های شورای فقهی حقوقی زنان به میزبانی دفتر امور زنان حوزه دستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی در مرکز بررسی استراتژیک ریاست جمهوری برگزار شد.

سکینه سادات پاد دستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی در این نشست، گفت: باید حضور جدی نخبگان در بطن حکمرانی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: یکی از وظایف بنده پیگیری حقوق اجتماعی زنان است، احیای حقوق زنان به عنوان یکی از اصول قانون اساسی کشورمان مورد توجه بوده است.

دستیار رییس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی گفت: زن در منظومه فکری امام (ره) نقش بسیار مهم، حساس و کلیدی در جامعه اسلامی دارد.

وی در خصوص دو بستر مهم که مقام معظم رهبری تاکید به آن دارند که در هر دو آن ضعف وجود دارد، گفت: یکی از آن دو بستر تشکیل نهاد فرا قوه ای است که وظیفه جمع آوری نخبگان حوزه زنان را داشته است و دیگری بحث شورای فقهی زنان است.

پاد اظهار کرد: انقلاب اسلامی مرزبندی شفافی دارد. دو نگاه در خصوص زن موجود است، یکی نگاه شرقی و دیگری نگاه غربی و این دو از نظر ما دارای ایرادات جدی هستند چرا که این دو نگاه متناسب با جایگاه زن نیست.

وی ادامه داد: در قانون اساسی ما نیز این نقش بندی به صورت شفاف مشخص شده و قرار است که برای زنان در کنار نقش مادری و همسری بستری فراهم شود تا به عنوان عنصر موثر در نقش های سیاسی و اجتماعی حضور داشته باشند و حضرت امام (ره) قایل به مشارکت زنان در این عرصه بودند.

پاد گفت: ما نتوانستیم از ظرفیتی که انقلاب اسلامی برای زنان ایجاد کرد، به درستی استفاده کنیم.

وی افزود: شورای فقهی زنان به عنوان یک ضرورت و بستری برای پاسخگویی به مسایل مهم زنان شناخته می شود.

پاد گفت: شورای فقهی زنان یکی از مهم ترین موضوعاتی است که باید به آن ورود کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نگاه غرب و شرق به زنان دارای ایرادات جدی است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نگاه غرب و شرق به زنان دارای ایرادات جدی است – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.