نیروهای مسلح در خوزستان آماده امدادرسانی هستند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

نیروهای مسلح در خوزستان آماده امدادرسانی هستند - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، علی اکبر حسینی محراب عصر امروز یکشنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان خوزستان بیان کرد: بر اساس پیش بینی هواشناسی روز سه شنبه سامانه بارشی وارد استان می شود که انتظار می رود در اثر فعالیت این سامانه بارشی شاهد نزولات سنگینی در بالا دست و مناطق پایین دست سدها و بروز آب گرفتگی در استان باشیم.

وی افزود: این نوبت از بارش ها برای تامین آب کشاورزی و شرب خوزستان مواهب و منافع بسیاری به دنبال خواهد داشت و پیش بینی شده بین 50 تا 170 میلیمتر بارش در بالا دست خواهیم داشت که می تواند استان را سیراب کند.

حسینی محراب ادامه داد: در عین حال این سامانه بارشی مشکلاتی را برای پایین دست به وجود می آورد و آبگرفتگی هایی را در مناطق مختلف خواهیم داشت و امیدواریم مسوولان ستاد بحران، سازمان های امدادی و اقشار مختلف مردم آمادگی لازم را داشته باشند تا شاهد آسیب رساندن به زندگی مردم نباشیم.

استاندار خوزستان اظهار کرد: تخلیه آبگرفتگی از شهر اهواز در صورتی که بارش به میزان 60 تا 70 میلی متر باشد به مقداری زمان نیاز دارد؛ البته در مناطقی که قبلاً آبگرفتگی وجد داشته بخش زیادی از مشکلات حل شده است.

رییس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران خوزستان ادامه داد: از نیروهای مسلح از جمله ارتش، سپاه، بسیج و فراجا در بخش های مختلف خواسته شده آمادگی داشته باشند که اگر برای برخی مناطق نیاز به کمک آنها بود، کارهای لازم و فوری صورت گیرد.

استاندار خوزستان افزود: در اثر رعد و برق و بارش ها ممکن است در برخی مناطق قطعی برق و متعاقب آن قطعی آب داشته باشیم که به مسوولان تاکید شد ژنراتورهایی را در کنار ایستگاه های پمپاژ آب تعبیه کنند؛ امیدواریم با کمک مردم و خودداری از سفرهای غیرضروری به مناطق کوهستانی، مسیل ها، حاشیه رودخانه ها و نقاط مستعد خطر خسارات به حداقل ممکن برسد.

حسینی محراب با بیان اینکه محورهای پل زال به اندیمشک، ایذه به لردگان و اندیکا به تاراز از مسیرهایی است که در معرض بیشترین تاثیر از بارش های پیش رو هستند، تاکید کرد: از مردم درخواست می کنیم در بازه زمانی سه شنبه شب تا چهارشنبه ظهر از سفر خودداری نموده و پس از تثبیت شرایط جوی اقدام به مسافرت کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیروهای مسلح در خوزستان آماده امدادرسانی هستند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیروهای مسلح در خوزستان آماده امدادرسانی هستند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.