نیوم، بن سلمان را دست به دامن چینی ها کرد!

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، مسیولان نیوم در هفته گذشته از پکن، شانگهای و هنگ کنگ بازدید کردند تا توجه سرمایه گذاران چینی را به این پروژه جلب کنند. گفتنی است که هنوز هیچ خبری از معاملات انجام شده با چینی ها به رسانه ها درز نکرده است.

این ارتباط با سرمایه گذاران از طریق نمایشگاهی صورت گرفت که مسیولان پروژه نیوم برپا کردند. لیونارد چان، رییس انجمن توسعه فناوری نوآورانه هنگ کنگ، به خبرگزاری فرانسه گفت:« واکنش ها به این پروژه بلندپروازانه تاکنون بی طرفانه بوده است. من ممکن است برای تفریح به نیوم بروم اما هیچگاه این شهر را برای اقامت دایم اتخاب نمی کنم.»

مسیولان این نمایشگاه و پروژه ساخت نیوم، توجهی به گزارش هایی که مبنی بر آب رفتن نیوم منتشر شده است، نشان نداده اند. گفتنی است که اوایل ماه جاری، بلومبرگ گزارش داد که عربستان سعودی تخمین های قابل توجهی را برای تعداد افرادی که انتظار می رود در این شهر خطی زندگی کنند، کاهش داد. در این گزارش آمده است که تعداد ساکنان مورد انتظار برای “آسمان خراش افقی” از 1.5 میلیون تا سال 2030 به کمتر از 300.000 نفر کاهش یافته است.

نیوم، بن سلمان را دست به دامن چینی ها کرد!

بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، طارق قدومی، مدیر اجرایی نیوم، گفت:«هدف جمعیتی 9 میلیون نفری به موقع محقق خواهد شد.»

بنابر گزارش بیزینس اینسایدر، مسیولان پروژه نیوم، به سوالات این خبرگزاری پاسخ نداده اند. با اینحال گزارش ها حاکی از آن است که نگرانی های گسترده تری برای سرمایه گذاری تریلیون دلاری در پروژه چشم انداز 2030 ولیعهد سعودی وجود دارد.

بلومبرگ گزارش داد که واقعیت های مالی این پروژه که می تواند تا 500 میلیارد دلار هزینه داشته باشد، شروع به ایجاد نگرانی در دولت عربستان کرده است. وال استریت ژورنال در ماه فوریه گزارش داد، این کشور همچنین شروع به وام گرفتن برای کمک به تامین مالی نیوم و سایر “مگا پروژه های ویژن 2030” کرده است.

بلومبرگ هفته گذشته گزارش داد که پروژه نیوم همچنین قصد دارد برای اولین بار اوراق قرضه منتشر کند. این نشریه به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که پروژه کلان شهر می تواند تا 1.3 میلیارد دلار با فروش اوراق قرضه اعتبار جذب کند.

نیوم، بن سلمان را دست به دامن چینی ها کرد!

منبع: businessinsider

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیوم، بن سلمان را دست به دامن چینی ها کرد!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیوم، بن سلمان را دست به دامن چینی ها کرد!"، کلیک کنید.