هشدار مدیریت بحران برای تشدید سامانه بارشی در تهران

هشدار مدیریت بحران برای تشدید سامانه بارشی در تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی گفت: پایتخت نشینان باید منتظر تشدید سامانه بارشی باشند و از مسیل ها دور شوند.

به گزارش آزیلاز، حامد یزدی آزیلاز با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی اظهارکرد: طبق اعلام سازمان هواشناسی تشدید فعالیت سامانه بارشی با تاکید بر هشدار سطح زرد صادر شده در روز گذشته از فردا آغاز و تا ظهر سه شنبه 25 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

وی در خصوص فعالیت این سامانه بارشی به مردم استان به ویژه ساکنان نیمه شمالی و مناطق غربی مبنی در خصوص احتمال جاری شدن روان آب و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها هشدار داد و گفت: شهروندان عزیز از تردد و اتراق در حاشیه مسیل ها خودداری و از رودخانه ها فاصله بگیرند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران، تردد در مسیرهای کوهستانی را مخاطره آمیز اعلام کرد و گفت: ضروری است که رانندگان در تردد از این مسیرها با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال ریزش سنگ از ارتفاعات و سقوط بهمن از قله ها، احتیاط لازم را داشته باشند.

وی در ادامه به وزش باد خیلی شدید در نیمه جنوبی، نواحی غربی و ارتفاعات نیز اشاره کرد و گفت: احتمال خسارت به سازه های موقت و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع، مانند برج ها و دکل ها وجود دارد.

یزدی آزیلاز بر لزوم پرهیز از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک تاکید کرد و گفت: توصیه اکید مدیریت بحران به کوهنوردان اجتناب از صعود به ارتفاعات است. همچنین عدم چرای دام در مناطق کوهستانی نیز مورد تاکید است. 

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به مهار سازه های موقت و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع نیز اشاره کرد و گفت: پاک سازی دهانه پل ها، لایروبی کانال ها و آب روها در دستور کار عوامل مرتبط باشد و دستگاه های اجرایی و امدادی در آماده باش کامل قرار بگیرند.

به گفته وی، اداره کل مدیریت بحران استان تهران، تمامی دستگاه های امدادی، خدماتی و انتظامی را به حالت آماده باش درآورده و توصیه های لازم را نیز به آنان ارایه کرده است.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار مدیریت بحران برای تشدید سامانه بارشی در تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار مدیریت بحران برای تشدید سامانه بارشی در تهران"، کلیک کنید.