هندبالیست ساحلی جوان ایران در تیم منتخب المپیک بازی می کند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

هندبالیست ساحلی جوان ایران در تیم منتخب المپیک بازی می کند - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، فدراسیون بین المللی هندبال (IHF) در راستای توسعه این رشته در میادین مختلف و کشورهای دنیا، به دنبال راهیابی هندبال ساحلی به بازیهای المپیک می باشد. در همین راستا قرار است برای نخستین مرتبه هندبال ساحلی در کنار بازیهای المپیک برگزار شود. در اولین دوره مسابقات نمایشی این رشته ورزشی چهار تیم زنان و مردان به رقابت می پردازند که در این بین نام علی حیدریان بازیکن جوان هندبال ساحلی کشورمان نیز به عنوان نماینده ایران در تیم منتخب حاضر در این بازیها به چشم می خورد تا هر چند هندبال ایران موفق به حضور در بازیهای المپیک تابستانی 2024 نشد اما برای نخستین بار نماینده ای شایسته در این رویداد بزرگ داشته باشد.

با این شرایط در حالی که فرانسه میزبان بازی های المپیک و پارالمپیک 2024 در تابستان امسال است قرار است “مسابقات هندبال ساحلی” را در پاریس برای برجسته کردن این ورزش تماشایی و فرهنگ آن برگزار می کند.

بنابر گزارشی که در سایت فدراسیون جهانی هندبال منتشر شده است، سه تیم مردان و سه تیم ستاره زنان، به علاوه تیم های ملی مردان و زنان فرانسه، بازی های هندبال ساحلی را در سه روز شنبه 27، یکشنبه 28 و دوشنبه 29 ژوییه 2024 – در کرتیل، با فاصله تنها 20 کیلومتر از استادیوم المپیک پارس برگزار خواهند کرد.

هدایت تیم های ستاره ها را شش مربی مدال آور و سرشناس جهانی از جمله برنده مدال طلای بازی های المپیک جوانان 2018 لتیسیا بروناتی (آرژانتین) به همراه ملادن پارادزیک (کرواسی)، خالد حسن (قطر)، ماریا کارانتونی (یونان)، تاماس نیوکوم (مجارستان) و الکساندر نواکوویچ (آلمان) به عهده خواهند داشت.

در این مسابقات در مجموع، 64 بازیکن هندبال ساحلی (32 مرد، 32 زن) از بهترین بازیکنان هندبال ساحلی جهان از 18 کشور جهان، از جمله بازیکنانی از جمهوری اسلامی ایران، آرژانتین، برزیل، کرواسی، دانمارک، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، هلند، نروژ، چین، لهستان، پرتغال، قطر، اسپانیا، ایالات متحده آمریکا و اروگویه حصور دارند.

سه تیم در هر یک از مسابقات مردان و زنان متشکل از ملیت های مختلف و تیم چهارم هر یک از این رقابت ها فرانسه میزبان خواهد بود.

نمایشگاه هندبال ساحلی IHF یک تلاش مشترک بین کمیته سازماندهی فدراسیون جهانی هندبال، فدراسیون هندبال فرانسه (FFHB) و کمیته بین المللی المپیک (IOC) است.

«نمایش هندبال ساحلی IHF» بخشی از یک سری جشن های گسترده تر در کرتیل، مستقر در منطقه Val-de-Marne فرانسه است که شعله المپیک را در تور جهانی خود دریافت خواهد کرد. در طول مدت بازی های المپیک – از 26 جولای تا 11 آگوست – رویدادهای رایگان مختلفی از جمله یک منطقه هواداران برای حداکثر 2000 نفر Giampiero MASI پیش بینی شده است.

رییس کارگروه هندبال ساحلی IHF گفت: نمایش هندبال ساحلی IHF در تاریخ هندبال ساحلی ثبت خواهد شد. پس از اولین حضورش در بازی های المپیک جوانان 2018، این گامی دیگر برای حضور در بازی های المپیک به عنوان یک ورزش رسمی در آینده است.

همچنین کیت مک اونیل، مدیر ورزشی کمیته بین المللی گفت: هندبال ساحلی در حال حاضر نقش بسیار قوی در جنبش المپیک دارد و در تلاشیم در بازی های المپیک جوانان توسعه و ترویج گسترده تری انجام دهیم. این یک رشته ورزشی با فرم عالی از ورزش است، سازماندهی آن آسان است و محبوبیت بسیار قوی و رو به رشدی در بین جوانان دارد و آینده بسیار روشنی دارد.

گفتنی است به دلیل کسب مقام سوم و اولین مدال تاریخی هندبال جهان توسط تیم ملی هندبال ساحلی نوجوانان ایران در مسابقات هندبال ساحلی نوجوانان جهان در یونان و همچنین کسب عنوان گلزن برتر این مسابقات توسط علی حیدریان این بازیکن نیز بعنوان نماینده کشورمان و جوانترین بازیکن، در این تورنمنت حضور خواهد داشت.

لیست ستاره های شرکت کننده در تیم های مردان به این شرح است:

NetFAHER (قطر) پیتر HAJDU (مجارستان) محمد زاکی حسن (قطر) خسوس لوییز دومینگو (اسپانیا) گیل ویسنته دی پایس پیرس (برزیل) سانتیاگو رودریگویز (اروگویه) سورین هنریچ (آلمان) ایوان دومنیتیک (آلمان) (کرواسی) Ebiye UDO-UDOMA (ایالات متحده آمریکا) Hani KAKHI (قطر) Attila KUN (مجارستان) Bruno CARLOS DE OLIVEIRA (برزیل) Elhji TOURE JABBY (اسپانیا) Nahuel PEREZ (آرژانتین) Laszlo NIAKAZI (Bruno CARLOS DE OLIVEIRA) (برزیل) ) دیوگو فریرا (پرتغال) لوسیان بورا (کرواسی) اندرو (درو) دانلین (ایالات متحده آمریکا) مارتین ویلستروپ اندرسن (دانمارک) تیاگو دی اولیویرا بارسلو (برزیل) علی حیدریان (جمهوری اسلامی ایران)

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هندبالیست ساحلی جوان ایران در تیم منتخب المپیک بازی می کند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هندبالیست ساحلی جوان ایران در تیم منتخب المپیک بازی می کند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.