هویت بخشی به زنان دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

هویت بخشی به زنان دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آزیلاز – گروه استان ها: ارتقای حقوق و کرامت انسانی زنان و توانمندسازی آنان از جمله پیش شرط های لازم برای توسعه جامعه ایرانی در تمامی دستگاه ها و قوانین مربوطه ذکر شده است، بنابراین هجمه ها و تبلیغات غربی نتوانسته جایگاه زنان را در نظام جمهوری اسلامی ایران تقلیل دهد و روز به روز زنان در جامعه ایرانی در زمینه های مختلف علمی، سیاسی، مدیریت های اجتماعی و فرهنگی درخشیده اند.

سهم زنان در تحولات جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست، وضعیت اجتماعی زنان ایران در طول تاریخ پرفراز و نشیب این مرز و بوم، دستخوش تغییر و تحولات فراوان بوده است.

انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) تحولی اساسی و شگرف در وضعیت زنان جامعه ایران پدید آورد، انقلاب اسلامی جایگاه و منزلت زنان را اعتلا بخشید و دامنه مشارکت آنان را گسترش داد.

دین اسلام شان و جایگاه والایی برای زنان قایل است، بر همین مبنا یکی از مهم ترین افتخارات و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران، هویت بخشی به زنان است که نیمی از جمعیت کشورمان را تشکیل می دهند.

شبکه های شیطانی نظام را ناکارآمد جلوه می دهند

اشرف جواهری در گفت و گو با خبرنگار آزیلاز، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر، اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه چهل و ششمین سال پیروزی انقلاب مقدس اسلامی هستیم گاهی شبکه های شیطانی و افراد مغرض درونی و بیرونی با اندیشه براندازی و ناکارآمد جلوه دادن نظام مقدس اسلامی، تلاش در جهت تغییر ذهنی جامعه دارند تا امید و اعتماد مردم را مورد شک و وسواس قرار دهند.

وی ادامه داد: از جمله سوالات مطرح میان قشر جوان و مردمی که دوران سیاه شاهی و ستم شاهی را ندیده اند مقایسه نظام اسلامی با نظام منحوس پهلوی است که اغلب گروهی از مردم، بدون آشنایی، بصیرت و واقع بینی بر اساس تبلیغات دشمن، جمهوری اسلامی را متهم به ناکارآمدی و عدم توانایی در مدیریت می کنند.

دشمنان مانع حرکت قطار انقلاب می شوند

مشاور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در امور بانوان اظهار داشت: به گفته شهید مطهری قطار انقلاب حرکت کرده اما چون دشمنان و مغرضین به آن نمی رسند شروع به پرتاب سنگ به این قطار می کنند تا از حرکت باز بماند.

وی با بیان اینکه متاسفانه حتی به تاریخ استان خود نیز توجه نمی کنیم، تصریح کرد: در جنگ جهانی تعداد زیادی از جمعیت اراک به دلیل قحطی و گرسنگی در کوچه و خیابان ها از بین رفتند.

جواهری اظهار کرد: در کوچه و خیابان های شهر و روستاها؛ انگلیسی ها و آلمانی ها حکمرانی می کردند و در خانه های مردم زندگی می کردند و به ارزش های ما خیانت می کردند.

وی عنوان کرد: افراد بسیاری هستند که تاریخ را به خوبی به یاد دارند و در بیانات خود نیز به آن اذعان می کنند.

عضو هیات علمی فرهنگیان اظهار داشت: انتظار است بزرگان اهل قلم تا فرصت باقی است با این افراد صحبت کنند و به نسل جوان بگویند که استکبار شامل انگلیسی ها و آمریکایی ها در این شهر چه کردند و چه جنایت و خیانت هایی را انجام دادند.

با پشتیبانی زنان، در جنگ بدون از دست دادن وجبی از خاک کشور پیروز شدیم

وی افزود: در جنگ ناعادلانه 8 ساله ایران مقابل ابر قدرت ها؛ مردم مقاومت بسیاری کردند و با پشتیبانی زنان آگاه، جنگ را بدون از دست دادن وجبی از خاک ایران با پیروزی به پایان رساندند.

وی اظهار داشت: متاسفانه فراموش کرده ایم در مدارس دخترانه برای دختران جوان غالباً دبیران مرد در نظر گرفته شده بود و خدا می داند چه عواقبی برای آنان در پی داشت.

دانشگاه ها وضعیت مطلوبی نداشت

وی با اشاره به اینکه در دانشگاه ها نیز وضعیت مطلوبی نبود، افزود: از تهران، مزدوری آورده بودند که وقتی دانشجویان را با چادر در کلاس می دید از کلاس بیرون می کرد و می گفت افتخار من این است که خودم چادر را از سر همسرم پاره کرده و او را تشویق کردم به بوسیدن دست رضا شاه کرده ام.

عضو هیات علمی فرهنگیان با بیان اینکه بین جامعه نظام پلید شاهنشاهی پهلوی با دوران شکوهمند انقلاب اسلامی جایی برای مقایسه وجود ندارد، اظهار کرد: همکلاسی های من در مدرسه جواد رهنما در مقطع ابتدایی که در خیابان شهید رجایی واقع بود، از نظر لباس و پوشش در سرما و از نظر نبود سیستم گرمایشی، روزگار دشواری را می گذراندند.

جواهری عنوان کرد: در اوج برف و سرما و یخبندان وقتی به مدرسه می رسیدیم در سرما می ماندیم و آنگاه یک خودرو با بلندگو اعلام می کرد که امروز مدارس تعطیل است.

جواهری گفت: وضعیت سرویس های بهداشتی مدرسه در خیابان ملک که به نوعی اعیانی نشین شهر بود نیز خود داستانی پرغصه است.

امکانات پزشکی از تعداد انگشتان دست کمتر بود

مشاور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در امور بانوان اظهار کرد: علاوه بر شهرهای اطراف اراک نیز بیمارستان نیم بند پهلوی وجود داشت که تعداد امکانات پزشکی از تعداد انگشتان دست کمتر بود.

وی با بیان اینکه امکانات پزشکی وانفسا و چند پزشک هندی و پاکستانی بر مردم شهر حکومت داشتند، گفت: زنان ما عروسک های بازاری بودند که با سفر پادشاهان به اروپا آنها را برای سوغاتی به عنوان تمدن، برهنه می کردند و متاسفانه آنها هم در خواب خرگوشی فرو رفته بودند که فکر می کردند با برهنگی به تمدن نزدیک شده اند.

مشاور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در امور بانوان با اشاره به شعری از لسان الغیب حافظ شیرازی مبنی بر اینکه: «قطع این مرحله بی همرهی خضر مکن، ظلمات است بترس از خطر گمراهی» تصریح کرد: در راس این کشور معمارانی متدین، فقیه، آگاه، مجتهد، عالم، ظلم ستیز و خداجو عارف به علوم اسلامی قرار داشتند و دارند که رهبری جامعه اسلامی را عهده دار شدند.

ایران به قطبی از قدرت تبدیل شده است

وی ادامه داد: اکنون ایران به قطبی از قدرت تبدیل شده و هیچ جایی برای دوران گذشته ندارد، اما همان گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده اند به قله نزدیک هستیم و رسیدن به قله سخت و نفسگیر است.

عضو هیات علمی فرهنگیان اظهار کرد: دشمنان همواره در تلاش هستند که انقلاب اسلامی را متوقف کنند اما زنان و مردان بصیر که قطب نمای انقلاب را در دست دارند، خوشبختانه مقصد را می شناسند و متعهدانه به پیش می رانند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هویت بخشی به زنان دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هویت بخشی به زنان دستاورد بزرگ انقلاب اسلامی – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.