واکنش معین به اخبار بازگشتش به ایران؛ ای کاش واقعیت داشت و می توانستم به ایران بروم

واکنش معین به اخبار بازگشتش به ایران؛ ای کاش واقعیت داشت و می توانستم به ایران بروم

آفتاب نیوز :

مساله بازگشت نصرت الله معین خواننده نجف آبادی موسیقی پاپ به ایران در کانون توجهات قرار گرفته و از وزیر تا مدیران هنری و رسانه ها و مردم درباره آن حرف میزنند.

معین که در همین روز ها از استانبول تا دوبی و… برای ایرانیان کنسرت می گذارد، اخیرا گفتگویی در صفحه رسمی اش منتشر کرده و درباره بیست وجه از زندگیش حرف زده و ازجمله بازگشت به ایران.

سینما روزان، آورده است: حرف های معین را بخوانید:

هر آهنگ جدیدی که ساخته می شود قبل از پخش در خودروی شخصی پخش میکنم و با خودرو، دوری میزنم تا ایرادات را بفهمم و اصلاح کنم.

من یک بار حوالی 6 صبح بیدار می شوم و بعد دوباره چرتی میزنم و حوالی 9 بیدار می شوم و کنار صبحانه، اخبار ایران را مرور میکنم که ببینم در کشورم چه خبر است.

صبحانه نان و پنیر و چای، میخورم، چون کاملا ایرانی هستم. در روز بار ها چای ایرانی میخورم و چندان اهل قهوه نیستم.

باقالی پلو با مرغ و سبزی پلو با ماهی و آبگوشت غذا های مورد علاقه من هستند؛ باز هم غذا های ایرانی. سرگرمی اصلی من دورهمی های فامیلی و گپ و گفت ایرانی است.

فیلم های کهکشانی و بین ستاره ای و فضایی را دوست دارم که پر از تخیل هستند. عاشق ستاره ها هستم. اگر خواننده نمی شدم میرفتم دنبال فیزیک و نجوم و ستاره شناسی و ناسا.

سال 1360 از ایران رفتم به اسپانیا و بعد از آن نتوانستم به ایران برگردم و چه خوب می شود که همه مهاجران بتوانند به وطن بروند.

مهم ترین شایعه ای که برایم ساختند، رفتنم به ایران بود که هیچ گاه محقق نشد و ای کاش واقعیت داشت و می توانستم به ایران بروم.

وقتی سه سالم بود ناراحتی چشم پیدا کردم و با اینکه جراحی کردم، ولی حساسیت به نور باقی ماند و برای همین اغلب عینک آفتابی میزنم.

من زمانی که در اصفهان می خواندم هم ریش داشتم، چون به چهره ام میاید و اخیرا هم گاهی ریش میگذارم که مساله ای شخصی است و ربطی ندارد به اینکه به ایران بروم یا نه! مگر در ایران، همه ریش دارند؟ یا مگر در آمریکا همه بی ریش هستند؟

حیوان خانگی ندارم، چون وقتش را ندارم، ولی همه جور گلی دوست دارم به خصوص گل های ایرانی.

سفر به کوهستان را دوست دارم، سفر به جایی که طبیعت محض باشد و چشمه ای و درختی و انگار که در ایرانم. تا به دل طبیعت بروم و به آرامش برسم. عاشق اصفهانم و همه می دانند و گز سفارشی اصفهان همواره در خانه ام هست و بهترین شیرینی برای پذیرایی.

صلح و صفا خوشحالم می کند و دورویی و ناسپاسی، ناراحت.

اولین آهنگی که خواندم از ایرج خواجه امیری بود و واقعا ایرج بی تکرار است. اولین آلبوم من با کاظم رزازان بود با عنوان “می پرستم”. بیش از بیست آلبوم دادم، ولی فقط پنج شش آهنگ ساختم، چون آهنگسازان بزرگ ایرانی کنارم بودند.

بین ساز ها بر عود مسلطم که برای تست آهنگ ها از آن بهره می برم که این هم خودش ساز ایرانی است.

هیچ گاه به خداحافظی از خوانندگی فکر نمی کنم و تور خداحافظی نمیگذارم و تا وقتی که بتوانم ایرانیان را مخاطب خود داشته باشم ایرانی می خوانم.

تمام پیام هایی که در اینستاگرام میرسد، می خوانم و تک تک آن ها را لحاظ میکنم.

دو بار ازدواج کردم، همسر اولم اسپانیایی بود، ولی همسر دوم من ایرانی است. تضاد فرهنگی باعث جدایی از همسر اولم شد، ولی بیش از دو دهه است که با همسر دوم هستم؛ همسرم یک ایرانی دوست داشتنی است.

یک دختر به نام پریچهر از همسر اول و یک دختر به نام ستاره از همسر دوم دارم که هر دو هم خیلی ایران را دوست دارند و می بینید از هر راهی که برویم باز به ایران میرسم.

اگر واقعا دستم بود و شرایط فراهم بود همین الان دوست داشتم در ایران باشم.

از همه ایرانیان می خواهم با هم مهربان باشند، در صلح و صفا زندگی کنند و کنار دوستان، مشکلات را حل کنند و نترسند از اینکه دست دوستان و رفقا و دست همسر و فرزندان را به گرمی بفشارند و یادشان باشد با یک لبخند و گفتگو می توانند همه مشکلات را حل کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش معین به اخبار بازگشتش به ایران؛ ای کاش واقعیت داشت و می توانستم به ایران بروم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش معین به اخبار بازگشتش به ایران؛ ای کاش واقعیت داشت و می توانستم به ایران بروم"، کلیک کنید.