وداع بی نظیر مردم انقلابی قم با شهیدجمهور – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز، عصر روز سه شنبه پیکرهای مطهر رییس جمهور شهید و شهدای خدمت پس از آنکه در تبریز تشییع شدند به تهران انتقال داده شدند و از آنجا راهی قم شدند تا آیت الله رییسی آخرین زیارت خود را در حرم مطهر حضرت معصومه (س) انجام دهد و این سید شهیدان خدمت به همراه سایر شهدا در آغوش گرم مردم قم تشییع شوند.

پیکرهای مطهر پس از آنکه وارد شهر مقدس قم شدند به سمت حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها انتقال یافتند و از سمت مدرسه مبارکه فیضیه این مدرسه ای که روزگاری آیت الله رییسی این عالم مجاهد برای تحصیل در آن رفت و آمد می کرد به سمت حرم مطهر بانوی بزرگ اسلام کریمه اهل بیت علیهم السلام راهی شدند.

پیکرهای مطهر شهدا در صحن مدرسه فیضیه قم مورد استقبال شماری از علما و اساتید حوزه علمیه و شخصیت های حوزوی قرار گرفتند و در ادامه به سمت حرم بانوی کرامت انتقال داده شدند.

در صحن امام هادی علیه السلام پیکرهای مطهر شهدای خدمت در حالی که خادمان حرم شمعدان در دست داشته و با گل به استقبال شهدا آمده بودند تا ضریح مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها آنان را بدرقه کردند.

آخرین زیارت آیت الله رییسی و شهدای راه خدمت در حرم بانوی کرامت انجام شد و خادمان حرم پیکرهای مطهر را به ضریح اخت الرضا علیه السلام متبرک کردند.

در مسیر خروج از حرم مطهر در مدرسه فیضیه آیت الله سبحانی از مراجع تقلید شیعه در حالی که تازه برای وداع وارد مدرسه شده بود منصوری معاون اجرایی رییس جمهور دستور داد تا پیکر مطهر شهید حجت الاسلام سید ابراهیم را نگه دارند تا این مرجع تقلید برای قرایت فاتحه و وداع بر سر پیکر این خادم ملت حضور یابد.

وداع بی نظیر مردم انقلابی قم با شهیدجمهور - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

پس از آن شهدای راه خدمت به سمت بلوار پیامبر اعظم انتقال داده شدند تا تشییع رییس جمهور شهید و همراهانش از این بلوار 8 کیلومتری تا مسجد مقدس جمکران آغاز شود.

جمعیت از ابتدای بلوار پیامبر اعظم لبریز بود و خودروی حامل پیکرهای مطهر شهدا به سختی توانست به مسیر اصلی بلوار راه یابد.

جمعیت با مشاهده پیکرهای مطهر رییس جمهور شهید و همراهانش خود را به سمت خودرو رساندند و فریادها یا حسین علیه السلام و یا زهرا سلام الله علیها در فضا طنین انداز بود.

از مردم قم چنین استقبال و تشییع با شکوهی در بدرقه شهید حاج قاسم سلیمانی و فرماندهان جبهه مقاومت در همین بلوار پیامبر اعظم در سال 89 به یادگار مانده و این تشییع بی نظیر و با شکوه امروز نیز نشان از عمق ارادت ملت به خادمان واقعی خود به خصوص خادم الرضا علیه السلام است.

دو طرف بلوار پیامبر اعظم مملو از جمعیت بود و بسیاری با چشمان اشک بار و بغض های شکفته در انتظار سید شهیدان خدمت بودند تا برای آخرین بار این مرد جهادی و انقلابی را استقبال کنند.

در طول مسیر بلوار پیامبر اعظم ایستگاه های صلواتی و موکب های برپا بود و با آب و شربت از تشییع کنندگانی که از ساعت ها قبل برای آخرین دیدار با آیت الله رییسی در بلوار پیامبر اعظم تجمع کرده بودند پذیرایی می شد.

تصاویر رییس جمهور محبوب و مردمی شهید سید ابراهیم رییسی در جای جای مسیر تشییع به چشم می خورد.

وداع بی نظیر مردم انقلابی قم با شهیدجمهور - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

جوانان انقلابی و هیاتی در حالی که در پشت تریلی حامل پیکرهای مطهر می دویدند شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل سر می دادند.

مردم انقلابی قم در این مراسم وداع با رییس جمهور مکتبی عهد بستند که مسیر او را ادامه دهند و در دفاع از قدس شریف این پاره تن امت اسلام کوتاهی نکنند.

در گوشه و کنار مسیر تشییع مادران و خواهرانی بر زمین نشسته بودند و با خود خلوت کرده و برای از دست دادن انسانی خدوم و جهادی و همچنین یاران شهید رییس جمهور اشک می ریختند.

هر چه به زمان تشییع می گذشت انبوه جمعیت همانند سیل خروشانی قوت می گرفت و در برخی از مسیر تشییع به دلیل انبوه ازدحام جمعیت تریلی حامل پیکرهای مطهر شهیدان متوقف می شد.

صدها نفر از شیعیان کشورهای مختلف جهان مقیم در قم نیز در این مراسم تشییع حضور داشتند و به صورت گروهی به عزاداری می پرداختند.

قم امروز از دیگر شهرهای کشور نیز مهمان داشت و بسیاری از شهرها و استان های همجوار برای حضور در مراسم تشییع خادم خستگی ناپذیر ملت خود را به شهر رسانده بودند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وداع بی نظیر مردم انقلابی قم با شهیدجمهور – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وداع بی نظیر مردم انقلابی قم با شهیدجمهور – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.