ورزش به زنان در مقابله با سرطان پیشرفته سینه کمک می کند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

ورزش به زنان در مقابله با سرطان پیشرفته سینه کمک می کند - خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آزیلاز به نقل از مدیسن نت، محققان گزارش دادند که بیماران پس از شرکت در یک برنامه ورزشی منظم، درد و خستگی کمتر و همچنین کیفیت زندگی بهبود یافته ای داشتند.

«انوک هینش»، محقق ارشد و استادیار اپیدمیولوژی در مرکز پزشکی دانشگاه اوترخت در هلند، گفت: «یافته ها نشان می دهد که به بیماران مبتلا به سرطان سینه پیشرفته، باید ورزش را به عنوان بخشی از رژیم درمانی آنها پیشنهاد کرد.»

هینش در ادامه افزود: «بیماران مبتلا به سرطان متاستاتیک اغلب تحت درمان مستمر قرار می گیرند که هدف آن افزایش طول عمر است.»

وی افزود: «به لطف این درمان ها، بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان متاستاتیک طولانی تر عمر می کنند، اما بسیاری از آنها نیز کیفیت زندگی خود را با گذشت زمان وخیم گزارش می کنند. بنابراین ما به راهکارهای مراقبت حمایتی، مانند ورزش، نیاز داریم که زندگی این بیماران را بهتر کند.»

برای این مطالعه، 357 بیمار مبتلا به سرطان سینه پیشرفته در یکی از هشت مرکز سرطان در آلمان، لهستان، اسپانیا، سوید، هلند و استرالیا انتخاب شدند. میانگین سنی آنها 55 سال بود.

به نیمی از آنها به طور تصادفی یک برنامه ورزشی 9 ماهه در کنار درمان سرطان اختصاص داده شد، در حالی که نیمی دیگر مراقبت های معمول سرطان را دریافت کردند.

گروه تمرین دو بار در هفته، با یک رژیم تمرینی شخصی که شامل تمرینات مقاومتی، هوازی و تعادلی بود، تمرین کردند. بیماران در هر دو گروه نیز تشویق شدند تا حداقل نیم ساعت در روز فعالیت بدنی داشته باشند.

محققان بیشترین پیشرفت را در زنان زیر 50 سال و همچنین زنانی که در ابتدا بیشترین درد را داشتند، مشاهده کردند.

هینش گفت: «ورزش به کاهش التهاب کمک می کند از اینرو این میزان بهبود حاصل می شود.»

وی افزود: «بر اساس این یافته ها، ما ورزش تحت نظارت را برای همه بیماران مبتلا به سرطان سینه متاستاتیک– به ویژه آنهایی که درد دارند– به عنوان بخشی از مراقبت استاندارد توصیه می کنیم. بیماران مسن تر نیز از ورزش سود می بردند. با این حال ممکن است این برنامه نیاز به تنظیم دقیق بیشتری داشته باشد تا آنها به اندازه بیماران جوان تر از آن بهره ببرند.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورزش به زنان در مقابله با سرطان پیشرفته سینه کمک می کند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی خانواده، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورزش به زنان در مقابله با سرطان پیشرفته سینه کمک می کند – خبرگزاری آزیلاز | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.