وزیر ارشاد: چند روز با رییس جمهور شهید در یکی از هتل های کاظمین محبوس شده بودی

وزیر ارشاد: چند روز با رییس جمهور شهید در یکی از هتل های کاظمین محبوس شده بودی

به گزارش خبرگزاری آزیلاز، محمدمهدی اسماعیلی، گفت: ولادت امام رضا (ع) را تبریک و پرواز آسمانی خادم الرضا(ع) که در هر کسوتی بودند افتخار خود را خدمت به آستان قدس رضوی اعلام می کردند و سایر برادران عزیزمان را خدمت هموطنان و خانواده های آنان تبریک و تسلیت عرض می کنم.

آزیلاز نوشت:وی افزود: مردم ایران در دوره ریاست جمهوری ایشان این فرصت را داشتند تا با شخصیتی مجاهد، مهربان، متواضع و صادق آشنا شوند. مردم می دانستند او صادق الوعد است و به شدت متعبد و ولایی بود. خودش را در نظام امت و امامت فدایی تلقی می کرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، تصریح کرد: اولین بار با ایشان که معاون اول قوه قضاییه بودند؛ عید سال 1387 به عراق رفتیم و به دلیل شرایط موجود تا ایلام را با هواپیما و بعد از آن را با اتوبوس رفتیم که با درگیری های داخلی عراق مصادف شده بود و چند روزی را در هتلی در کاظمین محبوس شده بودیم.

وی با بیان اینکه آشنایی ما در دوره آستان قدس رضوی هم ادامه داشت و تا روزی که به شهادت رسیدند همراهشان بودم، گفت: تمام هشت، 9 سال اخیر بیشترین اسمی که در خانواده ما هم تکرار شده بود نام آیت الله رییسی بود.

وی افزود: چیزی که بیش از همکاری وجود داشت ارادت بود، ارادت کوچکتر به بزرگتر به دلیل صفات ممتازی که ایشان داشتند و علاقه ای ذاتی به وجود آمده بود، در این دوره طولانی هیچگاه فعل مذمومی از ایشان ندیدم و جمله ای که گفته می شود «از او جز خوبی ندیدم» را با تمام وجود انشاالله در نماز ایشان خواهم گفت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد آخرین دیدار خود با شهید خدمت، بیان کرد: آخرین دیدار رسمی ما مربوط به شورای عالی فضای مجازی بود که ایشان برای اقدامات انجام شده در نمایشگاه کتاب تشکر کردند و ابراز لطف زیادی داشتند.

وزیر فرهنگ گفت: روز گذشته هم از کمیسیون فرهنگی دولت با عجله آمدم تا از دستاوردهای نمایشگاه کتاب به رییس جمهور گزارشی ارایه دهم که گفته شد بالگرد رییس جمهور در دسترس نیست همان لحظه احساس کردم توانم به نصف کاهش یافت.

وی افزود: پس از آن به تبریز رفتیم و تا صبح پیگیر مساله بودیم و صبح جزء گروه های اولی بودیم که به محل وقوع حادثه رسیدیم.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اسماعیلی ادامه داد: بهره دنیوی این آشنایی که با زیارت حرم امام حسین (ع) و کاظمین (ع) شروع شده بود امروز در کوه های ورزقان تمام شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان تاکید کرد: آیت الله رییسی شخصیتی کاملا اخلاقی بود. در انتخابات سال 1396 و 1400 همراه ایشان بودن در انتخابات که بازار گرم رقابت و وعده دادن است در مناظره اول که برگزار شد برخی گفتند چون آقای رییسی حرف تند نزدند مورد استقبال قرار نمی گیرند حتی صحبت های دیگران را به شکلی کاملا محترمانه پاسخ می دادند و من هم گفتم ایشان اخلاق محور هستند و باید چنین توقعی از ایشان داشته باشیم.

245220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر ارشاد: چند روز با رییس جمهور شهید در یکی از هتل های کاظمین محبوس شده بودی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر ارشاد: چند روز با رییس جمهور شهید در یکی از هتل های کاظمین محبوس شده بودی"، کلیک کنید.