وضعیت مبهم صدرنشین لیگ هندبال و 6 تیم دیگر لیگ برتری مس رفسنجان

وضعیت مبهم صدرنشین لیگ هندبال و 6 تیم دیگر لیگ برتری مس رفسنجان

باشگاه مس رفسنجان در روزهای اخیر اعلام کرد که از سیاست جدیدی برای بومی گرایی در این باشگاه استفاده خواهد کرد؛ سیاستی که احتمالا در باقی باشگاه های زیر نظر شرکت ملی مس هم اعمال خواهد شد.

به گزارش آزیلاز، باشگاه مس رفسنجان به عنوان یکی از باشگاه های فعال در رشته های مختلف ورزشی روز سه شنبه اعلام کرد که برای کاهش هزینه های این باشگاه قرار است سیاست جدیدی را پیش بگیرد و برخی رشته های غیرفوتبالی حاضر در لیگ برتر را به دسته های پایین تر منتقل کند و این تیم ها با کادری بومی به فعالیتشان ادامه دهند.

گفته می شود هر چند این سیاست باید در هیات مدیره باشگاه مورد بررسی قرار بگیرد ولی هر تصمیمی هم که گرفته شود قرار است فصل آینده اجرایی شود. در هر صورت باتوجه به این که باشگاه مس رفسنجان یکی از باشگاه های زیر نظر شرکت ملی مس است، این احتمال وجود دارد که باقی باشگاه های زیر نظر این شرکت مانند مس کرمان هم چنین سیاستی را در پیش بگیرند.

با این حال این نکته حایز اهمیت است که در حال حاضر در بیشتر تیم های حاضر در لیگ برتر از بازیکنان بومی استفاده شده است. در کل، سیاست باشگاه های شرکت ملی مس این است که بازیکنان را از رده های پایه پرورش دهد تا علاوه بر استفاده از این ورزشکاران در تیم های خودش، بتواند بازیکنان بیشتری را روانه تیم های ملی کند.

با فرض اعمال سیاست باشگاه مس رفسنجان در دیگر باشگاه های زیر نظر شرکت ملی مس، اکنون هندبال مردان مس کرمان صدرنشین لیگ برتر است اما در سایر رشته ها در رده های پایین تری قرار دارند.

در بسکتبال مردان مس کرمان در رده ششم قرار دارد و مس رفسنجان در رتبه دهم جای گرفته است. همچنین در سوپرلیگ جودو نیز مس کرمان نایب قهرمان شده است. این باشگاه ها همچنین در دوچرخه سواری، تیروکمان، تکواندو، فوتسال زنان نیز تیم داری می کنند. با این اوصاف باید دید که سرنوشت این تیم های لیگ برتری غیرفوتبالی که برخی از آن ها جزو تیم های برتر لیگ های خودشان هستند با اعمال سیاست جدید چه خواهد شد.

البته براساس پیگیری های خبرنگار آزیلاز، این طرح به احتمال زیاد قرار است به شکلی اجرایی شود که رشته ها به صورت متمرکز بین باشگاه های شرکت ملی مس ایران تقسیم شود و به صورت متمرکز به کارشان ادامه دهند. همچنین باید به این مورد اشاره کرد که در ابتدای فصل 1402 تیم فولاد مبارکه سپاهان نیز از سیاستی مشابه بهره برد و در بسیاری از رشته ها بجز فوتبال بومی گرایی را انجام داد؛ به طوری که قراردادش با ملی پوشان هندبال را لغو و بازیکنان بومی را به خدمت گرفت. در نتیجه باید این احتمال را در نظر گرفت که چنین رویه ای در باقی باشگاه های صنعتی هم اعمال شود.

پایان خبر آزیلاز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت مبهم صدرنشین لیگ هندبال و 6 تیم دیگر لیگ برتری مس رفسنجان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت مبهم صدرنشین لیگ هندبال و 6 تیم دیگر لیگ برتری مس رفسنجان"، کلیک کنید.