وعده دلار 100 هزار تومانی محقق نشد/ احتمال بازگشت نرخ ارز به پله 50 هزار تومان وجود دارد

وعده دلار 100 هزار تومانی محقق نشد/ احتمال بازگشت نرخ ارز به پله 50 هزار تومان وجود دارد

به گزارش خبرگزاری آزیلاز،سید روح اله لطیفی، فعال اقتصادی و سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صمت در گفتگو با آزیلاز بیان کرد: یکی از دلایل نوسان نرخ ارز در هفته های اخیر به عوامل سیاسی و خبرهای منفی شبکه های اجتماعی باز می گردد که در این زمینه کانال های تلگرامی در تلاش بودند تا با افزایش نوسانات بازار ارز و به چالش کشیدن این بازار سودهای هنگفتی را به دست بیاورند.

تلاش برای خنثی سازی اثر کانال های تلگرامی

وی با بیان اینکه در این شرایط نهادهای امنیتی و بانک مرکزی مصمم هستند تا تدابیری بیاندیشند که نرخ گذاری کانال های تلگرامی بر قیمت کالاها اثر گذار نباشد، تصریح کرد: سفته بازان بازار ارز برای اینکه اثرگذاری مخرب خود را در حوزه بازار ارز حفظ کنند با موج سواری بر حوادث و اتفاقات، پالس های منفی را به بازار غیر رسمی ارز مخابره می کنند که این موضوع بر زندگی و معیشت مردم آثار منفی دارد.

این تحلیلگر اقتصادی عنوان کرد: با توجه به تحولات سیاسی ماه های اخیر، سفته بازان با ورود شوک های منفی سعی در ملتهب کردن بازار ارز داشتند و دارند تا از این طریق به سوءاستفاده شخصی بپردازند؛ اما بانک مرکزی به بازار ارز ورود کرد و توانست با مدیریت در زمان مناسب این بازار را کنترل کند. بانک مرکزی علاوه بر کنترل بازار ارز سعی کرد تا نیازهای واقعی ارزی مانند نیازهای وارداتی ماشین آلات، کالاهای اساسی، کالاهای کشاورزی و… را تامین کند. این رویداد به بازار پالس مثبت صادر کرد، در نتیجه بازار ارز آرام شد.

عدم جهش ناگهانی ارز بعد از پاسخ موشکی ایران به صهیونیست ها

سخنگوی کمیسیون توسعه تجارت خانه صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: همچنین بعد از اینکه ایران پاسخ محکم به رژیم صهیونیستی داد و به این رژیم صهیونیستی حمله موشکی کرد، بعضی از رسانه ها و کانال های تلگرامی صحبت از افزایش نرخ ارز می کردند؛ اما در عمل مشاهده کردیم که نرخ ارز کاهش یافت. این موضوع نشان می دهد که بانک مرکزی با تدابیر ویژه ای که اندیشیده است، انتظارات تورمی و بازار ارز را به خوبی مدیریت کرد و قادر است تا نرخ ارز را به کانال های قبلی بازگرداند.

این تحلیلگر اقتصادی اضافه کرد: در آن زمان عده ای از نرخ دلار بالای 100 هزار تومان صحبت می کردند و به دنبال افزایش نارضایتی بین مردم بودند، اما با تدبیر بانک مرکزی رشد نرخ ارز نه تنها متوقف شد، بلکه احتمال بازگشت نرخ ارز به کانال های قبلی تقویت شد و امیدواریم که نرخ ارز تا کریدور 50 هزار تومان هم کاهش یابد.

وی اضافه کرد: همچنین امیدوار هستیم که بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب تامین نیازهای تولیدی کشور با نرخ ارز پایین تر و حمایتی محقق شود تا هم رشد تولید و هم افزایش کیفیت تولید را در کشور شاهد باشیم و در ادامه معیشت مردم نیز بهبود یابد.

220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وعده دلار 100 هزار تومانی محقق نشد/ احتمال بازگشت نرخ ارز به پله 50 هزار تومان وجود دارد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وعده دلار 100 هزار تومانی محقق نشد/ احتمال بازگشت نرخ ارز به پله 50 هزار تومان وجود دارد"، کلیک کنید.