وقوع 11 تصادف فوتی در تهران طی 7 روز

وقوع 11 تصادف فوتی در تهران طی 7 روز

آفتاب نیوز :

سرهنگ فیروز کشیر درباره تصادفات نوروز 1403 گفت: با بررسی تصادفات رخ داده در طرح نوروزی پلیس راهور پایتخت شاهد وقوع 11 فقره تصادف فوتی بوده ایم که 5 فقره تصادف به علت عدم توجه راننده به جلو رخ داده است. همچنین 4 فقره  تصادف  به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه رخ داده است.  از عوامل دیگر تصادفات نیز می توان به تصادف به علت عبور از چراغ قرمز و تغییر مسیر ناگهانی اشاره کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه در میان 11 تصادف فوتی رخ داده از 25 اسفندماه 1402 تا سوم فروردین ماه 1403، سه فقره از تصادفات به موتور سیکلت ها مرتبط می شد که در این میان عبور از چراغ قرمز و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه برای راکب موتورسیکلت سوارانی که هر سه در بیمارستان جان خود را از دست داده اند ثبت شده است.

سرهنگ کشیر از رانندگان تهرانی و مسافران درخواست کرد:  با رعایت سرعت مطمینه در شهر تردد کنید. همچنین استفاده از موبایل عامل اصلی عدم توجه به جلو است که این روزها موجب تصادفات فوتی و جرحی بسیاری می شود.

وی افزود: در صورت خستگی و خواب آلودگی در ساعات پایانی شب و پس از مهمانی های شبانه نوروز و ماه مبارک رمضان از رانندگی خودداری کنید.

معاون اجتماعی پلیس راهور فراجا درباره موتورسیکلت سواران نیز ادامه داد: موتورسواران ضمن استفاده از کلاه ایمنی و سرعت مطمینه از تردد در تونل ها، خطوط ویژه و معابری که برای این کاربران ترافیکی ممنوع است ، خودداری کنند.

سرهنگ کشیر به عابرین پیاده نیز هشدار داد:  طبق آمار و ارقام پلیس راهور تهران بزرگ، عابرین پیاده جان خود را به دلیل عبور از عرض بزرگراه و عدم استفاده از پل عابر از دست می دهند. بنابرین  استفاده از پل عابر پیاده از معابری مانند بزرگراه ها که تردد در آنها با مخاطرات بسیار همراه است خودداری کنید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وقوع 11 تصادف فوتی در تهران طی 7 روز" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وقوع 11 تصادف فوتی در تهران طی 7 روز"، کلیک کنید.